| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt principalele surse ale stresului in viata de zi cu zi?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Oamenii. Nu, nu voi zice "serviciul" sau chestii de genul, pentru că dacă locul de muncă ajunge să streseze o persoană, acea persoană e singura vinovată de starea ei, cine a pus-o să facă ceva ce nu-i place/ nu e capabilă?
Sau sunt mulţi care cred că traficul e stresant... cine îi pune să meargă cu maşina dacă ştiu că se vor enerva una două când dau de vreun ambuteiaj.
Mai cred că stresul e contagios, îţi vezi amicii stresaţi, stai în compania lor şi imediat ţi se transmite (pentru a evita asta e nevoie de un echilibru interior pe care majoritatea nu-l avem), iar exemplele pot continua.