| adinescu a întrebat:

Care e cel mai bun remediu pentru mahmureala?big grin

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O cafea fara zahar cu putina sare, 1 aspirina, zeama de varza sau muraturi, bors de putina, ciorba de potroace, ceai verde, ceai de tei cu lamaie(ceaiurile se consuma reci, se pot servi cu cuburi de ghiata), etc...

| Vizitiul a răspuns:

Portocalele...big grin.

| sorin a răspuns:

Zeama de varza, sau bei o bere sunt mai multehappy

| crisS a răspuns:

Muraturi laughing

| cutie a răspuns:

Mahmurelhee hee

| mariobros a răspuns:

O portie de sana sau iaurt slab ar trebui sa te repuna pe picioare, la mine nu functioneaza remediul cu nimic ce contine alcool, ma turmenteaza la loc.

| Lorenyk a răspuns:

Dus rece, zeama de varza, castraveti acrii (murati), suc de lamaie, cafea, etc. sunt mai multe.
sau inca o bere, cui pe ciu se scoate. am glumit!

| toto a răspuns:

Mananca 2 banane sau niste ceai de ghimbir cu miere

| Fllly a răspuns:

Zeama de la varza

| mioara a răspuns:

Ceai de coaja de banana.

| murik a răspuns:

Hihihi, zeama de varza sau 30 minute de inot urmate de 20 minute de masaj, sau daca esti o fire sportiva, cateva minute bune de jogging... iar rasp asta il primesti de la o femeie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O ciorbiță acrișoară!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somn si multe lichide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de varza, fructe ce contin multa zeama: pepene sau grepfrut, un mic dejun usor format din paine neagra, miere si banana sau consumati vitamina C deoarece va da energie sa nu mai fiti "lesinati" dimineate! a nu se bea cafea, deoarece dezhidrateaza la fel ca si alcoolul si nici energizante ca contin cofeina!