| RAY a întrebat:

Care e colinda voastra preferata?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Steaua sus rasare ca o taina mare steaua straluceste si lumii vesteste si lumii vesteste ca astazi curata prea nevinovata fecioara maria naste pe mesia naste pe mesia magii cum zarira steaua si pornira merg in dupa raza pe hristos sa l vaza pe hristos sal vaza cu al lui gatite lui hristos menite avand fiecare bucurie mare bucurie mare care bucurie si de aici sa fie de la tinerete pana la batranete pan la batranete

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Multumesc de colinda, doresti si banii?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Da da

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mann da-mi nr tau sasi dau un euro

| J0B0MAT a răspuns:

Ce a spus Verginica si mai erau unele colinde pe care le cantam cand mergeam la colindat.Acum nu le mai stiu... Cerul si pamantul, Florile dalbe, Astazi s-a nascut Hristos etc.
Siii imi place melodia asta legata de Craciun
https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI

| R0R0 a răspuns:

Cerul si Pamantul

| oprescudorin11 a răspuns:

Imi place colinda 'Florile Dalbe ".
Apoi 'O, ce veste minunata'(Buna vestire).
Din cele romanesti.
Asa mai imi placeau Gingel bells si cam toate colindele cantate de corul Madrigal.Printre care si 'Steaua sus rasare " sau "sorcova', de la care am luat o gramada de bani cand eram copil, de la profesorii si instaritii vremii.

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns:

La betleem colo-n jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sorcova
Ce dai să o cânt?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Hai la mine si isi spun

| sweetys a răspuns:

Intoarcerea taranului- Stefan Hrusca
Colind batranesc
Asta.i casa cea frumoasa
Colind bizantin
Leagan verde... Mai sunt o sumedenie de colinde care le.as asculta de dimineata pana seara. Nu pot sa zic ca am unul preferat

| ancuta20 a răspuns:

Din cer senin.

| DoarKat a răspuns:

Jingle bells