| oBanană a întrebat:

Care e definitia prieteniei? Cel mai bun raspuns va fi premiat!

Răspuns Câştigător
| Neylin a răspuns:

Prietenia este ca un trandafir; o floare sublima, parfumata, stralucitoare; dar pentru a o cunoste cu adevarat trebuie sa treci de spinii sai-prejudecati despre persoanele din jurul nostru... o stea stralucitoare care este zarita abia dupa ce moare."icoana stelei ce-a murit".

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri, consta in incredere si in respect, ceva deosebit! :X

| elamit a răspuns:

Priatenia la nevoie se cunoaste.

| missdany a răspuns:

Prietenia este foarte foarte rara mai bine zis chiar niciodata, daca cineva are nevoie de ceva de la tine el e prieten. Iata reala explicatie.

| nadyuca a răspuns:

Prietenia este ca sanatatea:valoarea ei este rar apreciata pana cand ai pierdut-o

| Petronela a răspuns:

Prietenia este un sentiment frumos trait intre 2 sau mai multe persoane care se iubesc reciproc.

| Cryssy a răspuns:

Prietenia e ceva fara de care nu putem trai. Putem sa gasim multe definitii, fiecare cum simte si cat de importanti sunt prietenii pentru el. Prietenia e ceva sublim. E ceva ce ne face sa zambim. Prietenii sunt cei care ne sunt alaturi intotdeauna, si cand ne e bine si cand ne e greu.

| unciuleac a răspuns:

Prietenia este ca un labirit daca il poti trece ajugi la ferricire impreuna cu un prietentongue