| Stryder_1593 a întrebat:

Care e faza cu fundita? ca eu nu m-am prins. tot raspund la intrebari etc. si vad la toti dau funda. ce e cu ea?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Din cate observ, esti un utilizator relativ nou pe acest site si nu cunosti regulamentul. Uite-l aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Totusi iti voi spune mai pe scurt "care-i faza cu fundita", dupa cum ai spus tu.
Aceasta fundita (medalie) este o recompensa, la fel ca si voturile (folositor, nefolositor, amuzant, inteligent, stupid) pe care o acorda utilizatorul ce posteaza o intrebare, acelui raspuns pe care-l considera cel mai bun, mai folositor, mai inteligent si care-l ajuta cel mai mult. Voturile sunt acordate celorlalte raspunsuri. Atunci cand postezi o intrebare, primesti mai multe raspunsuri. Sub fiecare raspuns se afla voturile care trebuie bifate, iar in dreapta fiecarui raspuns se afla "celebra" fundita sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe fundita din dreptul celui mai bun raspuns, considerat de tine. Sper ca te-am lamurit. Cu prietenie!

1 răspuns:
| IulyaN_2743 a răspuns:

Ai dreptate ce castigi o funda si funda aia ce iti da?