| Justmeandmysmile a întrebat:

Care e motto-ul vostru in viata? Cel mai frumos primeste fundita,restul voturi happy. Vreau cat mai multe. Al meu este: Fii tu si sa nu-ti pese ce se zice despre tine, chiar daca de multe ori suferi.

Răspuns Câştigător
| TheAvenger a răspuns:

Când mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni; dacă cineva te deranjează, roagă-l să se oprească; iar dacă nu se oprește, distruge-l.

8 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Incearca tot ce vrei, atata timp cat e pe pe pielea ta si nu ai mai implicat si pe altcineva.

| Never4ever a răspuns:

Mintea nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut. -Plutarch-
Nimeni nu ne poate face sa ne simtim inferiori fara permisunea noastra. -Eleonor Roosevelt-

Faima pe care o ofera bogatiile sau frumusetea este trecatoare si fragila; desavarsirea mintii este o avere splendida si durabila. -Sallust-
O mama nu e o pers pe care sa te sprijini, ci o pers care face sprijinul necesar. -Dorothy Canfield Fisher-
Daca folosim orice experienta ca sa ne sporim cunostintele pentru a le folosi spre binele omenirii, aceasta va produce o schimbare in noi si in lumea noastra; cunoasterea este putere -Francis Bacon-
Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a lui Dumnezeu. -Robert Burns-
Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o pers deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi si a o iubi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.
Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid.
Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare, decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci!
Prost nu e cel ce nu intelege unele lucruri, ci acela care le intelege pe toate pe dos.

Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti...
Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa... si un suflet smuls din piept...
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga) funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gotta catch em` all! Asta e de cand eram mica laughing

| mgtow a răspuns:

Soferia e grea, asta e meseria mea ca sa fac un ban mana mi-e tot pe volan.

| Mădă0611 a răspuns:

Totul e trecator big grin

| adelutza2000 a răspuns:

Cogito ergo sum (Gandesc deci exist)

| corodidenisa a răspuns:

Fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor

| Kazumi a răspuns:

Al meu e : "Zambeste si continua sa te antrenezi daca vrei sa castigi" Al am de cand eram mica si nu vreau sa-l schimb.