| CuppyOana a întrebat:

Care este animalul vostru favorit si dati cateva informatii despre el:X. fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Raluu a răspuns:

Animalul meu favorit este pisica pentru ca este mieroasa si lingusitoare si asa face pe toata lumea s-o iubeascahappy:X

2 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Mie imi plac mult pisicile, chiar am si o pisica

Cateva lucruri despre pisici:
-exista multe superstitii despre ele (in special cele negre)
-pisicile vad bine si noaptea
-sunt feline
-pisica doarme doua treimi din viata (cam 65%)
-dintre toate mamiferele, pisicile au cei mai mari ochi in raport cu marimea corpului
-daca o pisica toarce, nu inseamna intotdeauna ca se simte bine. Ele torc si cand le este frica sau sunt ranite
-muscatura de pisica se infecteaza mai usor decat una de caine
-Pisicile albe cu ochi albastri sunt intotdeauna surde. Pisicile albe cu un singur ochi albastru sunt surde doar pe urecehea care corespunde ochiului albastru. Cele albe cu ochi portocalii nu au acest handicap.
-Structura creierului de pisica este mai apropiata de cea a creierului uman decat cea a cainelui.
-Temperatura normala a corpului pisicii este de 38, 8°C
-etc

si mersi daca imi dai funda, daca nu oricum a fost placut sa raspund la intrebare si sper ca ti-am zis si ceva nou cu ocazia asta happy

| lavi54 a răspuns:

Catelusul...pentru ca sunt frumosi, dragalasi, un bff al omului si ii iubesc mult love struck