| sonia7026 a întrebat:

Care este cea mai interesanta carte pe care ati citit-o? ma refer la carti pentru media de varsta 20-25 ani

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cele de Stephen King, Dean Koontz si short-stories de H.P. Lovercraft si Edgar Allan Poe mi se par cele mai interesante, insa depinde si de ce gen preferi. Cele mentionate de mine tin de supranatural, mister, horror, SF si putin psihologic. Preferata mea este Pet Sematary (Cimitirul animalelor) de Stephen King, care are ca principala tema moartea.

| aliceinchains a răspuns:

Mi-a plăcut "Soția călătorului în timp", de Audrey Niffenegger și "Cu ochii minții", de Hakan Nesser.

| Dumnezău a răspuns:

Cred ca "Vanatorul de zmeie" de Khaled Hosseini sau "La rasarit de Eden" de John Steinbeck.Ambele sunt geniale.

| Alyra a răspuns:

Bună.
Cartea mea preferată este „Momeala„ de Karen Robards. Un roman de dragoste și aventură. Mi-a plăcut foarte mult. love struck
Iar mie nu-mi place să citesc. laughing
O zi bună!

| Linilerei a răspuns:

Somnambulii de John Saul, Evantaiul lui Yasumi de Jocelyn Godard, Stăpânul Inelelor de către Tolkien.

| Ralukys a răspuns:

Bunahappy
Eu iti recomand Maitreyi de Mircea Eliade.Este o poveste de dragoste impresionanta si exotica (este vorba despre o indianca de 16 ani si de Mircea Eliade dar ca personaj).Sa stii ca e realabig grinkiss.Eu am 17 ani dar cred ca e buna si pentru astia mai mari k noi o studiem acum la scoalatongue
Sper sa iti placawinkingwave