| Deyutza9919 a întrebat:

Care este cel mai mare matematician al lumii.Dau funda, normal.

Răspuns Câştigător
| liluuu a răspuns:

Salut,
Dupa parerea mea Arhimede este cel mai mare matematician al lumii

6 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Eu cred ca Arhimede.

| alexs99 a răspuns:

Terence Tao - IQ 230

Este un chinez născut în Australia în 1975 şi are cel mai mare IQ verificat din lume - 230.
Este laureat al premiului Fields Medal (2006), considerat cea mai mare onoare pe care o poate primi un matematician. A fost un copil-minune. Potrivit revistei Smithsonian, Tao a învăţat aritmetica de bază de unul singur la vârsta de doi ani. La 24 de ani a fost făcut profesor la UCLA.

| Mihail2020 a răspuns:

Daniel Breaz a castigat in 2009 titlul de Cel mai bun matematician din lume in teoria geometrica a functiilor, un domeniu impartit de el cu alti 4.500 de cercetatori aspiranti.
El este cel mai bun care nimeni din lume nu la mai intrecut pana acum.

| PrettySmile a răspuns:

Pitagora.

| ScriptS3 a răspuns:

Buna Deyutza9919,
Eu cred ca Arhimede.
Sper ca te-am ajutat.Te pup.

| CandiceDwi a răspuns:

Arhimede este cel mai mare matematician.