| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai sincer sentiment pentru voi? pe mine foamea nu m-a pacalit niciodata

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Soferia e frumoasa cand ma aflu in autotren de acolo ies si banii frumosi dar mai e placerea de a sofa un vehicul de peste 10t.

April
| April a răspuns:

Stati un pic,dragilor, de unde pana unde foamea, nevoia de a merge la baie sau somnul sunt sentimente? Sa nu va suparati pe mine dar toate acestea tin de fiziologie; or, noi stim ca sentimentul e o traire a sufletului.Si,dupa cum ar rezulta din experienta sociala, cel mai sincer, in sensul de traire fara echivoc, simpla si clara este invidia.Fiecare,inainte chiar de a sti cine este el insusi, invidiaza pe celalalt pentru calitati, bunuri, femei, barbati etc.As fi fost inclinata sa spun ura, dupa ceea ce se vede chiar in societatea noastra de cateva decenii; insa am observat ca la originea acesteia sta de cele mai multe ori o invidie ascunsa.Numai sentimente pozitive va doreschappy

| anonim_4396 explică (pentru April):

Cand spui am o senzatie de foame, mi-e foame, asta este o dorinta care la randul ei, dorinta, este o stare sufleteasca si toot asa daca e sa ne luam dupa eschimosii care au dat nastere DEx-ului

| anonim_4396 explică (pentru April):

Pentru mine, cel mai sincer sentiment e setea laughing
Setea de cunoastere, setea de dragoste, setea de putere, setea de a comenta aiurea tot ce zic altii... etc.
Foame nu mi-e, eu sunt gurmand, mananc doar ce imi place! laughing
Aaa, si ca sa nu uit: ura e doar cel mai EVIDENT sentiment... in sensul de vizibil in manifestari. Cel mai sincer e prostia!

| anonim_4396 explică (pentru April):

Pentru mine, cel mai sincer sentiment e setea laughing
Setea de cunoastere, setea de dragoste, setea de putere, setea de a comenta aiurea tot ce zic altii... etc.
Pe mine foamea nu m-a pacalit niciodata, eu sunt gurmand, mananc doar ce imi place! laughing
Aaa, si ca sa nu uit: ura e doar cel mai EVIDENT sentiment... in sensul de vizibil in manifestari. Cel mai sincer e prostia!

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Spusele tale,imi amintesc una dintre cele mai frumoase poezii scrise de Arghezi si am sa folosesc prilejul pentru a o transcrie aici,fara a incerca sa sugerez ceva,pur si simplu din iubire pentru pozie, fara de care n-as fi putut sa-mi fi imaginat viata-mi,chiar daca e sursa de ironii pentru unii. Iata poezia:
"Tanjesc pe-ndelete
Mi-e foame, mi-e sete
Dar n-as putea, pote sa spui,
Orisicui
Ce hrana
Ma poate nutri si ce mana.
Am paine, merinde si vin
Patului mi-e plin,
Am poame-n livada
Lasate sa cada
Din pomi, din belsug.
Cirezile mug
Din ugerii grei.
Nici vechea prisaca
Nu-mi este saraca
Si am in camara
Si miere amara
Pe langa bucate.
Mi-e sila de toate:
de rau si de bine;
Mi-e foame si sete de tine.
Am transcris-o din pura si simpla iubire pentru frumusetea ei; si din iubire pentru toti pretuitorii de frumusete.

| anonim_4396 explică (pentru April):

kiss thumbs up

| UbexFlo a răspuns:

Mai e si nevoia de a merge la baie laughing

| anonim_4396 explică (pentru UbexFlo):

Cu mersul la baie se rezolva dar cu foame cum o rexolvi daca-ti sufla alizeul prin boz'n-are? laughing

| UbexFlo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ascultam o manea, eventual mai si fredonam ca stii vorba aia, tiganului cand ii e foame canta laughing Procedam si noi ca "prietenii"nostri si poate iese ceva laughing Important e sa ne ia foamea intr-un loc public si aglomerat laughing

| anonim_4396 explică (pentru UbexFlo):

I-o fi lui foame saracul dar pana ajunge la mancare se ineaca la mal,winking asta ca veni vorba de vorbe
Aici iti dau dreptate tot cu o vorba de-a noastra care suna cam asa : Cu rusinea mori de foame. Tare as vrea sa te vad pe o plaje de nudisti, undeva la Saint Tropez, cum te descurci laughing

| UbexFlo a răspuns (pentru anonim_4396):

:)) ma mut pe o plaja de "imbracati" si cant http://www.youtube.com/watch?v=m66Zc0k5nuc&feature=related :)) Sigur o sa primesc ceva de mancare dar numai daca fac exact ca el :))

| NOname a răspuns (pentru UbexFlo):

Mai degrabă vei primi o donație consistentă...doar ca să taci.

| UbexFlo a răspuns (pentru NOname):

Si mai binelaughing

| anonim_4396 explică (pentru UbexFlo):

Hai breeee, o pastrama, o masline, o buscuite ceva nu gaseai si tu, venisi repedea cu "mai salamule cu sfoara te-as halii un an si-o vara si mai salamule cu soia, te halesc martea si joia"

| UbexFlo a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdata avem numai salam in industria manelelor.
Pastrama avem numai printre nevestele lui Pepe laughing

| Delicacy a răspuns:

Să înţeleg că vorbeşte mahmurealea din tine.Ţi-a plăcut ţuica aia, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Multumesc kiss

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Să ştii că sentimentul de mulţumire este un sentiment sincer, având şi unele ascunzişuri analitice thinking

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Te rog, nu ma mai baga lla filosofari ca deja ma doare capul, am o sefa care vorbeste numai in dodii, m-a zapacit la telefon

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai vrei puţină licoare?

| Alishia a răspuns:

Sunt de acord cu foamea si nevoia de a merge la baie dar mai este ceva...somnul.