| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre un EMO si un MINIMALIST?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Amandoua sunt doua stiluri de viata ale adolescentilor, doar ca minimalistul nu se taie cu lama, oricum este un comportament de moment. Interesant este ca minimalistul este foarte strict in ceea ce priveste respectarea programului propus, asta il va ajuta in viata.

2 răspunsuri:
| andre2726 a răspuns:

In primul rand doar 7 la suta din emo au tendinte sinucigase iar dierenta dintre emo si minimalist este ca un minimalist este considerata o persoana care,, seamana dar nu rasare'' pe un emo
p. s. \e o diferenta de la cer la pamant

| mirela_6646 a răspuns:

Diferenta dintre un emo si un menimalist este faptul ca. cum a spus si fata de jos sunt 2 stiluri foarte diferite Minimal e un subgen de muzica electronica, un house mai simplist si tembel. Tehno, zic ei…2 note zice muzicienii

Emo pe de alta parte a plecat din hardcore punk pentru a ajunge crapcore junk.

Minimalistii adopta o combinatie intre stilul metrosexual si un stil detasat, de "clubber smecher care nu se compara cu prostimea".