| ElySSa a întrebat:

Care este faza cu funditzele?

Răspuns Câştigător
| DennyxD a răspuns:

Atunci cand pui o intrebare si astepti raspunsul, dupa cateva raspunsuri poti alege raspunsul castigator adica cel mai bun.In dreapta fiecarui rasp iti apare o fundita dar necolorata atunci.Cand dai clik pe ea pentru a alege ca acel rasp merita apreciat si merita fundita dai clik pe ea si devine portocaliehappy Atfel, persoana careia i-ai dat fundita va avea o mica marire de scor:* si tu la randul taw vei primi fundite daca raspunsurile tale sunt bune si pe placul celora care pun intrebarihappy

si uite.acum,daca iti place raspunsul mew si daca ai inteles cum sta treaba imi poti da fundita:* mersi anticipat>:d<
bftsmug

3 răspunsuri:
| gabi115 a răspuns:

Cine acumuleaza fundite si puncte multe e mai bun. fundita o dai celui mai bun raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Uite aici tot ce trebuie sa stii despre site si fundite:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Bafta!

Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Bună. funda a reprezentat la începuturile site-ului o modalitate să îi mulțumești cuiva care te-a ajutat. Acum toată lumea cere fundițe pentru că nu au altceva de făcut și consideră că vor fi mai respectați dacă au multe funde. În prezent se dau funde pe orice: dacă ghicești zodia celui care a pus întrebarea, dacă ai aceleași preferințe în materie de ceva cu cel care a pus întrebarea și chiar dacă răspunzi primul la o întrebare, nu mai contează dacă ajuți sau nu, poate vei remarca răspunsuri gen : "Salut. Îmi dai fundă?" Asta e cea mai tâmpită chestie din lume, nu te ajută la nimic cerșitul de funde.
Poate vei auzi în viitor vorbindu-se de experți TPU. Multă lume crede că experții TPU sunt cei cu multe funde. Nu e adevărat. Nu îți trebuie mii de funde să fii expert. Trebuie să ajuți lumea necondiționat, să dai răspunsuri inteligente și folositoare care chiar să ajute pe cineva, să nu ceri nimic în schimb. Tu ești nouă pe site, trebuie să îți spun că mai puțin de 30% din useri ajută cu adevărat, restul doar se joacă de-a fundele. Te rog, cel mai bun lucru din lume este să nu intri și tu în jocul de funde. Ajută-i pe ceilalți cât poți tu și nu cere nimic în schimb, să avem încă un utilizator normal printre noi.
Baftă