| MariXD a întrebat:

Care este mai rau dintre: Sa mori de cald si Sa mori de frig? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Buna.
Mie mi se pare ca " sa mori de cald " e mult mai dureros, decat " sa mori de frig ". Am auzit, ca atunci cand iti este foarte, foarte frig. incet, cu incet adormi; si stii ce visezi? Visezi ca stai la caldura, ca iti este clad. Deci, este oarecum placut sa mori in / de frig.
" Sa mori de cald " e cam ' nasol ' sa spun asa. Imagineaza-ti Iadul. Cam asa e sa mori de cald. Focul, caldura, sau cum vrei tu sa-i spui. o simti pe tot corpul. Simti cum te arde. E ceva cumplit.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Frigul e mai fain, imi place dar caldura insuportabila transpiri, mirosi si e nasol rau. A muri de cald e mai rau.

| Lion_9677 a răspuns:

Pai daca mori de frig nu simti nimic doar ca tie frig pana mori si daca mori de caldura e mult mai dureros adica e ca si cum te-ai duce intr-un cuptor si ai sta acolo si sa arzi e mai rau de cat sa mori de frig ca daca e cald si ti se face sete apoi halucinezi apoi lesini apoi mori

| pcris a răspuns:

Amandoua duc tot acolo. brrr!

| Emylutzhu a răspuns:

Sa mori de calde e mult mai dureros adica candestete ca te arunci in foc dar si sa mori de frig e dureros dar nu chiar asa pentru ca ingheti, ti-se opreste sange si mori dar e tot acolo!