| m5w a întrebat:

Care este parerea voastra despre vrajitorie? (nu ma refer la vrajitoria practicata de tiganci, ci la cea veche de secole, din care nu se scot bani).

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu cred in vrajitorii, gandeste-te ca este imposibil ca niste vorbe, ierburi, cantece, dansuri etc sa-ti influenteze viata atat negativ cat si pozitiv. noi suntem unicii stapani ai destinului si fiecare lucru pe care il facem ne poate schimba cursul vietii.

| Narfundo a răspuns:

Nu exista vrajitorie.Este vorba despre energiile omului pe care le raspandeste in toate directiile.La suparare omul poate sa-i transmita unui om niste energii foarte puternic negative. Cei care practica vrajitorie nu fac decat sa isi dea motivatie puterii. E prea mult de explicat pe tema asta, dar tine minte nu exista blestem. Exista doar o energie care se poate tine dupa tine un anumit timp, o energie care iti ia mintile"... cel ce a aruncat energia pe tine si-a consumat ani buni din viatawinking. Nu va folositi energiilelaughing.

| AvalohAlyn a răspuns:

Vrajitoria dupa parerea Bisericii, este o unealta a necuratului.Asa ca trebuie sa o evitam.Mereu vrajitoria a fost ceva sumbru si urat si asa va ramane. Ea distruge sufletul.

| onlymeme a răspuns:

Ma gandesc asa, ca si la vampiri, varcolaci, oare chiar au existat vrajitoare, vraji?
nu stiu ce sa zicstraight face