| Dan a întrebat:

Care este povestea vietii tale?

Povestea mea este trista.In tinerete am avut o prietena pe care o iubesc si acum, m-a parasit cu un alt prieten si cel mai trist lucru este ca ea a nascut o fetita frumoasa care imi apartine. Fetita mea este acum undeva in Elvetia, am aflat de la un bun prieten.

Răspuns Câştigător
| Lorenyk a răspuns:

E trist ce scrii tu aici... fa ceva sa iti gasesti fetita...
povestea vietii mele... ce as putea aspune, ca am doar 17 ani...
dar totusi, o sa scriu pe scurt, viata mea a avut si bune, dar si rele. am avut o copilarie frumoasa, dar din pacate am fost de 2 ori operata pe inima, din fericire sunt sanatoasa, desi multi ziceau ca nu o sa supravietuiesc, fiindca am fost operata cam tarziu. parintii mei s-au despartit cand aveam 7 ani, timp de multi ani nu am stiut nimic de mama, din anumite motive (eram prea mica si ceilalti ma convinsesera ca e rea), pana cand m-am hotarat sa o caut si acum avem o relatie foarte buna, tata s-a recasatorit cu o femeie care nu ma iubeste deloc, mama e cu un barbat (concubin), care nu o face chiar foarte fericita, iar eu stau la bunicii din partea tatalui. Insa ma bucur de viata, de toata dragostea parintilor si bunicilor, am prieteni, sunt vesela si sper ca intr-o zi se vor rezolva toate problemele din viata mea.
viata e frumoasa si merita traita, cu bune si cu rele, ca doar o viata avem!

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am avut o copilarie foarte fericita, dar apoi, lucrurile n-au mai mers chiar snur. Am divortat acum 19 ani, cand baiatul meu avea un an. Nici prin cap nu mi-a trecut sa ma recasatoresc. El a fost de atunci, prioritatea mea absoluta. Acum 3 ani am inceput o relatie care merge bine, desi, cred ca merge asa din cauza ca nu locuim impreuna, ci la 200 km. Ne vedem cam o data pe luna.
Oricum, nu pot sa spun ca ar fi o poveste trista. A fost alegerea mea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, incearca sa afli adresa fostei prietene, poate mai vine in tara si ai posibilitatea sa-ti cunosti fiica. E trist ca mai exista asemenea femei care uita ca si tatal are dreptul sa-si cunoasca copilul. Poveste mea e simpla, m-am casatorit in urma cu 35 de ani cu omul pe care il iubeam si il iubesc si acum desi au trecut atatia ani, avem 5 copii, 3 sunt casatoriti, 2 sunt studenti.

| SweetCandy a răspuns:

Oofff...nu e deloc corect pentru tine... dar fa cv nu mai sta q mainile in san... ia atitudine...in fond si l urma urmei e copilul tau...
Inca nu am o poveste de viata pentru ca sunt micutik, dar sper sa fie una fericita!
happy

| Cryssy a răspuns:

Povestea mea incepe a inceput cam trist, dar de ceva timp a luat o intorsatura fericita si sper sa se continue asa, pentru ca sincer nu mai vreau sa fiu trista.....in legatura cu povestea ta imi pare foarte rau pentru tine, datr incearca sa faci ceva pentru a-ti gasi fetita...mult succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti continui viata atat de bine pe cat e posibil. Normal ar fi sa iti poti vedea fetita, insa mama ei deja are alta viata si fetei s-ar putea sa ii aduca nesiguranta si instabilitate daca ar afla prea mica un adevar pe care nu il poate intelege asa cum este. Important este sa traiasca intr-un mediu adecvat, chiar daca tatal ei nu ar fi cel biologic, gandeste-te intai la ea si pe urma la tine. Trecutul, dureros uneori, trebuie delimitat de prezent si viitor. E normal ca fetita si mama ei sa aiba un loc special in inima ta, asta nu inseamna sa te privezi de la sansa de a iubi si a fi fericit in viitor. Imagineaza-ti ca ai fi cu cateva zeci de ani mai batran, la amurg, si nu ai mai avea timp si putere sa mai schimbi nimic, ce decizii ai regreta? Gandeste-te la cele pe care le-ai putea lua acum, nu la ce a fost si nu mai depinde de tine...

| fabiola a răspuns:

Povestea vietii ar fi bine sa o scrii mai tarziu, acum traieste viata si schimb-o in bine cat poti tu! Daca ti-ai cauta fetita, daca reusesti sa o tii in brate, sa-i dai primul sarut, ar mai fii povestea ta trista?

| antonelk a răspuns:

Ce trist.si nu ti-ai vazut fetita? incearca sa dai de fosta ta prietena sa o vezi si u ca doar esti tatal fetitei si ai si u dreptuwinking bafta

| cribus a răspuns:

Sincer imi pare rau...nici eu nu am o poveste prea hapy...in urma cu 7 ani am divortatsi-am ramas cu fetita mea dupa trei ani -am recasatorit... a fost un vis... d-zeu mi-a dat si o minunatie de baietelcare are acum un an si cinci luni... dar anul trecutsotul meu fiind in germania a muritcand bebele avea 9 luni. e groaznic sa vezi cand merg cu el la cimitir cum vorbeste cu poza lui taicasau pe limba lui.eu iti doresc sa iti vezi fetita ca baietelul meu cand il vede pe taicasu in poze ii spune NENE...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule nu poti sa faci decit sa cazi la intelegere cu ea sa-ti vezi fetita din cind in cind. E trist intr-adevar dar asta este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E trist incearca sa vorbesti cu ea poate reusesti sa iti recastigi fetita

| Amir a răspuns:

... povestea e forte trista