| 5p1k3 a întrebat:

Care este scopul fiintei umane?

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Intrebarea ta face parte din categoria intrebarilor fara raspuns sau cu raspunsuri multiple pentru ca nimeni nu ar putea sa iti explice o varianta 100% adevarata referitor la scopul fiintei umane.Defapt nici nu trebuie sa te gadesti la asta, ne nastem ca sa murim nu conteaza care e scopul dar fiecare din noi participa mai mult sau mai putin la mersul omenirii.Pe mine personal nu ma intereseaza sa am vreun scop, ma multumesc daca stiu ce e aia iubire, stiu ce e aia fericire, stiu ce e aia lupta, fac ceva folositor pe pamantul asta cat traiesc.In rest fiecare cu propriile lui parerei. Ce e cert e ca ne nastem teoretic din nimic si ajungem tot un nimic.Intre timp ne traim viata.Bafta!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Oamenii trăiesc pentru a primi şi dărui dragoste...Pentru asta merită să te bucuri de fiecare clipă ce trece, să nu regreţi timpul pierdut...

| elasexygagica a răspuns:

Sa faca sexwinking

| 4b a răspuns:

Pai...acela de ai face pe ceilalti fericitiwinking

| curiousglimpse a răspuns:

@GânduriAlbe si astea nu constituie un scop?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa respire pentru ca, daca nu, ar exista pericolul sa se asfixieze.

| 5p1k3 explică:

@elasexygagica - Daca la asta se rezuma tesatura ta neuronala, atunci dai acolo ca sunt multi "culti" ce vor sa-si atinga acest scop... de ce nu ii ajuti tu?