| Ioana092 a întrebat:

Care limbi străine va plac și care nu va plac deloc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Norvergiana -este foarte masculina

| wildthing a răspuns:

Imi place orice limba...atata vreme cat apartine unei femei frumoase si fara bts-uri.

| LisaJulie a răspuns:

Engleza, Spaniola, Franceza, Portugheza, Germana și Rusa, Italiana, Greaca, Latina, Greaca Veche, Chineză, Hindi, Japoneza și Coreeana! Nu exista limbi care nu îmi plac, pentru mine toate sunt frumoase și toate au o cultura

| 1onur a răspuns:

Engleză îmi place să vorbesc cel mai mult.

Mi-a fi plăcut să știu să vorbesc spaniolă într-adevăr este o limbă grea de învățat. Sincer sa fiu o învăța să înțeleg ce spune Ronaldo atâta pentru nimic altceva.

| MistarGoGu a răspuns:

Engleza - Spaniola! O leaca franceza *( 5 ani în generala) dar acum abia dacă o mai folosesc!
Rusa, maghiara & chineza *( Na Tio Ping, Fu pe ma, )!

| backtotheoldhouse a răspuns:

Engleza este limba mea preferata! Am învățat-o cel mai ușor și îmi este de cel mai mare ajutor. Studiez cu drag la ea. Îmi mai plac limbile romanice,precum italiana,franceza,portugheza,sau spaniola. Dar cred că ceea ce le unește și ma face să le iubesc atât de mult,este limba latină. Intr-adevar,o limba moartă,dar cu istorie nemaiponită și care,dacă te chinui puțin sa înveți,îți va dezvolta atât cunoștințele,cât și masa vocabularului.
În schimb, o limba pe care o disprețuiesc(incluzându-i atât istoria, cât și fonetica) este limba rusa. Ma bucură foarte tare faptul ca elevii nu mai sunt forțați să învețe limba rusa la școală, asa cum se întâmpla acum 2, 3 decenii(poate chiar mai mult).