| Miihaa a întrebat:

Care sunt avantajele si dezanvatajele de a trai in Bucuresti fata de restul oraselor din tara?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu exista nici un avantaj si nici un dezavantaj. E exact la fel cum ai trai si in alte orase...nu are nimic special sa traiesti in Bucuresti.

| T0T a răspuns:

Eu nu vad nici un dezavantaj sau avantaj daca esti un om inteligent si descurcaret, ca sa poti sa iti porti de grija singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuri de munca mai bune, implicit educatie(facultati). Metrou. Trenuri spre toate directiile. Aeroport. Mall-uri, cinema, diverse magazine garla.
Este un oras mare si ofera multe.

La dezavantaje: trafic, poluare, zgomot, lume cam naspa si necivilizata, viata de zi cu zi este in general scumpa.