| Mario1994 a întrebat:

Care sunt cele mai cautate meserii din ziua de azi?

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Hei,

Cele mai cautate meserii, asa cam din ce se observa din piata muncii ar fi: IT-sti, medici, asistenti medicali, farmacisti, ingineri (indiferent de care), electricieni, bucatari, instalatori, mecanici.

De obicei cele care presupun cunoasterea unei meserii.

Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot sa-ti zic din ce vad in jur: bucatari, ospatari, soferi profesionisti, instalatori, electricieni.
Cu exceptia ospatarilor, toate enumerate de mine pot depasi venitul de 1000e, chiar si in tara. Si chiar sunt foarte cautate meseriile alea, atat in tara, cat si in UE.
A, si... De medici e criza foarte mare, dar asta clar nu e pentru oricine.

| Victor453 a răspuns:

Avocati, medici, bucatari, programisti, educatori, profesori, contabili etc

| Adiadictie a răspuns:

Notar