NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Care sunt cele mai speciale femei din viaţa voastră?
Ce au atât de special? Ce vă face să le iubiţi?

37 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Pentru toate femeile...şi cele în devenire, de ziua lor.
http://www.youtube.com/watch?v=mYyUIBjScQk

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu exista si nu a existat vreo femeie speciala in viata mea. Exista, insa, un barbat care ma face sa ma simt speciala: fiul meu (sa va fie rusine daca v-ati gandit la cine stie ce prapastii).
Si a mai existat tot un barbat (se pare ca viata mea a fost marcata doar de barbati) care, chiar si la 24 de ani de cand nu-mi mai poate fi alaturi, imi lipseste ingrozitor de mult: tatal meu.
Imi pare rau ca am fost cam off topic dar... orice zi mi se pare o ocazie perfecta de a multumi celor care ti-au marcat existenta.

| NOname explică (pentru ardnaxur1961):

Mă bucur că ai avut bărbaţi remarcabili în viaţa ta, merită apreciaţi, desigur, dar mi se pare puţin trist că nu te-a marcat şi vreo prezenţă feminină.
În orice caz, la mulţi ani şi o primăvară însorită (şi la propriu, şi la figurat).

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru NOname):

E trist,huh?
Păi, se pune moartea ca prietenă? Sau e neutră? Uite că o fac feminină. Spune că mă așteaptă, oricum, timpul trece într-o clipă, dar dragostea ei nemărginită va dăinui în eternitate.

| Arthur a răspuns:

Mama şi soacra. Pe soacră o apreciez pentru faptul că pune în valoare calităţile mamei prin contrastul involuntar realizat, soţia pentru faptul că are grijă ca moneda naţională să nu se devalorizeze în buzunarul familiei contribuind la creşterea economică prin creşterea consumului pe cap de locuitor ( eu sunt capul ).
Vreau să realizez o mică corecţie la ce ai spus prin faptul că apreciez şi unele femei care nu mai fac parte din viaţa mea.
Cu stimă şi multe felicitări de ziua tuturor iubitelor, nevestelor, mamelor şi inevitabil soacrelor!

| NOname explică (pentru Arthur):

Mulţumesc, Arthur.
Apreciez sarcasmul şi măiestria ta de a trece peste orice cu umor.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Speciala e mama, pentru ca mi-a dat viata, m-a crescut si m-a educat cum a stiut ea mai bine!
Speciala e prietena mea, care timp de 28 de ani mi-a fost alaturi!
Speciala sunt eu...pentru ca fiecare femeie ar trebui sa fie speciala in viata cuiva! happy

| darrio2007 a răspuns:

Pana acum 12 ani a fost mama.Acum este sotia.

| Gregory a răspuns:

Bună. Cele mai speciale femei din viaţa mea sunt: mama şi câteva prietene şi cunoştinţe dragi sufletului meu. Le iubesc şi le consider speciale prin faptul că răspândesc multă energie pozitivă în jurul lor, sunt iubitoare... în câteva cuvinte pot spune că au un comportament exemplar şi acest lucru le face deosebite. happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Cea mai speciala femeie din viata mea este mama mea. Ea mi-a dat viata si m-a crescut cu dragoste. O iubesc pentru ca mereu a fost langa mine si mi-a vrut mereu binele.

| NOname explică (pentru FemeiaPisică):

Foarte frumos, Bїanca.
La mulţi ani ţie şi mamei tale.

| heise a răspuns:

Am avut-o pe mama ca si femeie speciala, dar incet, incet, amintirea ei incepe sa nu mai aiba loc in traiul meu de zi cu zi, dar ea mereu va ramane in inima mea. Alte femei, in afara de surorile mele si niste persoane care mi-au fost ca niste mame inca de mica, nu am. Dar sunt sigura ca orice femeie si barbat e special, la fel si copii lor.

| CrazyTeenager a răspuns:

Marioara, felul in care ma face sa ma simt.

| NOname explică (pentru CrazyTeenager):

Te referi la Marioara noastră sau ai o Marioară a ta?
(Să ştiu dacă meriţi şi un amuzant.)

| CrazyTeenager a răspuns:

Marioara noastra laughing.

| DNSK a răspuns:

Liniste, siguranta, fidelitate, grija, atentie. la multi ani pentru ieri

| SameMistake a răspuns:

Am sa citez un barbat, eu sunt femeie.
"Faptul ca in seara anterioara ii privisem nesiguranta si lacrimile sincere scurgandu-i rimelul in semiintunericul camerei sale aglomerate, si ca in dimineata aceasta o priveam, acolo in aeroportul plin, asa cum priveste un strain, si imi parea cea mai sigura si increzatoare femeie din lume, toate astea ma faceau sa o ador. Faptul ca ii cunosteam temerile dinainte curajului pe care si-l arata in situatii limita, ca ii stiam tabiet-urile de cand se trezea, care o faceau sa devina la ora 11 dimineata cea mai ingrijita femeie, faptul ca i-am vazut unghiile rupte inainte sa fie pilite, ca i-am vazut parul nespalat inainte sa arate perfect, ca am privit-o cum isi alegea atent hainele dupa propriul gust, ca stiu la ce pofteste si de la ce se abtine, ca stiu de ce e nervoasa si de ce tipa la mine. Toate detaliile enervante pe care le stiu despre ea, ce stau inaintea detaliilor sublime despre ea, toate ma fac sa o iubesc din cap pana in picioare."

| NOname explică (pentru SameMistake):

Frumoase rânduri...şi ceea ce transmit ele, emoţia din spatele cuvintelor...

În completare,
http://youtu.be/ptvSyfR9PKs

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Mama si bunica.
Mama - pentru ca mi-a dat viata
pentru ca ma ajuta in situatii neplacute,pentru ca e alaturi de mine mereu,pentru ca ma intelege,pentru ca ma pune pe mine pe primul loc,pentru ca renunta la multe numai ca sa imi fie mie bine,pentru ca e MAMA.
Bunica- pentru ca a fost alaturi de mama cand m-a crescut
pentru ca pot avea incredere in ea
pentru ca ma iubeste enorm,pentr uca renunta la unele lucruri pentru a-mi oferi mie, pentru ca a avut grija de mine, pentru ca este o persoana de incredere, si desi nu este bunica mea naturala, eu asa o consider.

| Purgatoriu a răspuns:

Mama... Si eu pentru ca sunt super tare si geniala. Am zis!no talking

| Wøodenpints a răspuns:

Pisica mea se pune?

| NOname explică (pentru Wøodenpints):

Este singura femeie din viaţa ta?
Se pune. De ce nu?

| Wøodenpints a răspuns (pentru NOname):

Nu-i singura, da în prezenţa ei am stat cel mai mult thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama si fiica.Dar pentru nimic in lume nu as renunta la cateva prietene, pe care imi place sa le cred sincere.Mult noroc si LA MULTI ANI!

| BluishAngel a răspuns:

Cred ca cea mai speciala femeie din viata oricarui om ar trebui sa fie mama happy Este singura care ne ofera iubire neconditionat indiferent de lucrurile pe care le realizam, fie ele mai placute sau neplacute.De asemenea, si bunica este, in opinia mea, una din cele mai speciale si importante femei alaturi de mama prin bunatatea ei si grija ce ne-o poarta.Eu una le admir mult.
Fiecare din noi(ma refer la genul feminin) are ceva special de oferit si, indubitabil, orice fata este unica in felul ei happy

| NOname explică (pentru BluishAngel):

Aşa e, mamele şi bunicile au un rol foarte special în vieţile noastre şi nu am fi cine suntem fără grija şi dragostea lor. Merită tot respectul.
http://youtu.be/OmzXm0FHFzY

| BluishAngel a răspuns (pentru NOname):

Frumoase cuvinte, nu prea imi place mie de Florin Piersic dar asta e altceva.Mesajul pe care il transmite conteaza, intr-adevar parintii sunt cei mai importanti. Fara ei nu am fi nimic.Cel mai bun exemplu sunt copiii care cresc fara ei.
Merita tot respectul happy

| angus35 a răspuns:

Mie imi place sa iubesc fata care e speciala.De ce e speciala? E speciala pentru ca imi place mie de ea.Bafta!

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Mama...cine altcineva ar putea fi. happy
Seara faina! happy

| mariukka a răspuns:

Mama pentru ca este mereu alaturi

| AnnaMaria27 a răspuns:

Ca si majoritatea, cea mai speciala femeie din viata mea este MAMA!

De ce? Deoarece ea este singura persoana care imi este alaturi in fiecare moment al vietii si care imi da cele mai bune sfaturi, dar totodata imi este si o prietena buna careia ii pot spune orice!

"Inima unei mame este un abis adânc la capătul căruia vei găsi întotdeauna iertarea." Honoré de Balzac

„O mama e acea persoana care poate lua locul oricui dar nu poate fi inlocuita cu nimeni."
Cardinal Mermillod

| andrei1993a a răspuns:

Uneori chiar si cel mai mic gest facut de o femeie o poate face speciala, de exemplu un zambet frumos, sau vorbele calde spuse la ureche. happy

| AiEnma97 a răspuns:

Mama. Momentan, e singura persoana din lume in care am incredere si cu care pot vorbi deschis despre orice. E speciala prin toata fiinta ei, are un suflet de aur si le-as dori tuturor o mama ca a mea happy

| NOname explică (pentru AiEnma97):

Mă bucur pentru tine şi mama ta...că aveţi o relaţie atât de specială. Să aveţi grijă de voi.

| AiEnma97 a răspuns (pentru NOname):

Multumim. Asa o sa facem happy

| DaDiSk a răspuns:

In primul rand mama mea. in al doilea rand o fosta iubita. am fost un an cu ea. dar si-a aratat arama pe fata si acum chiar imi pare rau ca am iubit-o asa multhappyEa era foarte draguta imi placea sa vorbesc cu ea sa o alint. Pana am aflat ca m-a inselat.Mi-a fost invatatura de minte. niciodata nu o sa mai iubesc vreo alta femeie care nu merita o sa tin mai bine ochii deschisi!

| steluta98 a răspuns:

Cea mai speciala femeie este mama deoarece ea ma iubeste neconditionat si imi ofera ce vreau ....sincer nu stiu ce ma face sa o iubesc, dar am auzit daca nu sti de ce iubesti o persoana inseamna ca e iubire adevarata big grin tongue