| Doarunaltutilizator a întrebat:

Care sunt lucrurile pe care nu trebuie sa le faci vreodata cand esti la o intalnire cu o fata sau cu un baiat de care iti place? dupa parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Depinde de principiile fiecaruia. De exemplu, eu nu as face sex la prima întâlnire si nici nu as accepta vreun sarut. Asta e si scopul primei intalniri, sa il cunoști pe celalalt, sa descoperi pasiunile comune. Mereu m-au deranjat tipii foarte tupeisti, care au "forțat " cumva un sarut (gen te pup pe obraz cu directia gura) sau care au încercat cu pipaiala. Ma deranjează cand vorbeste numai el sau nu e atent la ce spun. Ma deranjează cand trag vorbele "cu clestele". Adică, invitatia a venit din partea lui, dar se așteaptă ca doar eu sa găsesc subiecte sau sa intretin conversatia. Nu imi plac tipii blazati.
De asemenea, mi se pare dragut ca la prima întâlnire sa vina baiatul la fata. Daca nu sa o ia de acasa, macar sa vina in acelasi oras unde locuieste ea.

5 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Sa n-o plictisesti.
Eram intr-o cafenea odata si era tipul asta care o aburea pe una. Ii povestea de toate cele. Despre politica, religie, despre cum a avut tentative de suicid si cum el isi lua speranta din ce **** si-o lua. Mi s-a parut tare nasol ce facea tipu'.
Tipa era pe telefon, il aproba, din politete probabil. Numai el vorbea. Practic monologa. Conversatia era inexistenta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca as putea sa le enumar... Probabil cele pe care nu le faci nici cand esti cu altcineva.

| Doarunaltutilizator explică:

Aveti toti dreptate.

| wobis a răspuns:

Sa nu vorbesti numai tu, sa nu fii disperat, sa nu-i povestesti de fostele si cu atat mai mult sa nu le vorbesti de rau, sa accepti sa plateasca si ea consumatia daca se ofera cu adevarat, sa nu intri pe telefon, sa nu fii foarte insistent dupa intalnire, chiar daca ti-a placut foarte mult.