| valentin_2770 a întrebat:

Care sunt primele 3 joburi cel mai bine platite in Romania la ora actuala si pentru viitorul apropiat?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dintre cele mai stabile si banoase joburi le au angajatii din IT, din domeniul bancar si cei din vanzari sau call-center-uri. Lucrul de acasă poate aduce mai mulţi bani în perioada de criză decât munca de la birou. Unele firme preferă să lucreze pe anumite proiecte cu freelanceri, mai ieftini decât agenţiile specializate, sau cu angajaţi care nu atrag şi cheltuieli cu chiria. Cel mai bine plătiţi profesionişti care au biroul acasă sunt web-designerii, traducătorii, contabilii şi editorii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prim ministru, presedinte si cred ca de la partide ceva lideri.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca ne raportam si la cei cu castiguri de stat...presedintele,prim-ministru si ministrii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe de o parete, hotu, camataru si escrocu. Pe de alta parte, parlamentaru, ministru si primaru... toti, adormiti, chiulangii si ticalosiwinking