| EternalVampire a întrebat:

Care sunt studiile necesare pentru a fi psiholog?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Http://www.copsi.ro/
In principiu, trebuie sa absolvi o facultate de psihologie, un masterat in domeniu, sa obtii atestat de la Colegiul Psihologilor din Romania si sa faci un stagiu de practica la cabinetul unui psiholog cu drept de libera practica. Asta pentru inceput :)

3 răspunsuri:
| khaori a răspuns:

Buna.
Din cate stiu, trebuie sa faci Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei.

O seara buna!

| EvaneSScence a răspuns:

Facultatea de psihologie de la Universitatehappy.

| BiuL a răspuns:

Facultatea de psihologie happy eventual si un master in cadrul aceleasi facultati.