| BadAngel3 a întrebat:

Care sunt temerile voastre pe care le considerati mai mult sau mai putin irelevante?

De exemplu, o teama irelevanta pe care eu personal am avut-o intotdeauna, a fost teama de a nu sti in ce loc ma indrept. De gen, daca merg cu cineva cu masina si nu mi se spune incontro ne indreptam, indiferent ca imi e o persoana de incredere sau nu, pur si simplu ma panichez extrem de rau.
Si din cate am incercat sa imi dau seama, nu-mi amintesc sa fi avut vreo trauma sau ceva de acum mult timp sau din copilarie cu situatii de genul. Pur si simplu.

Dar voi? Nu trebuie neaparat sa fie ca in exemplul de mai sus aceasta teama irelevanta, poate sa fie pe orice plan. Gen emotional, etc. Pot fi si lucruri mai serioase de atat.happy

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Teama de abandon emotional,teama de menginita bacteriana,teama de a muri cineva drag mie, teama de boala, saracie, suferinta, teama de respingere din partea sexului opus

| BadAngel3 explică (pentru RAY):

In acest caz, cred ca ne asemanam in unele puncte de mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BadAngel3):

Hm...frica de inaltime atunci

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Teama mea...
Teama mi-e, ca esti singura din toti...astia, care stie ce inseamna irelevant.
big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darkmagic):

Trist sad

| Freya1 a răspuns:

De medici, de a ramane singura, de boala...

| OldSoul a răspuns:

Hmm, depinde, una din temerile mele ar fi sa raman un loner wolf laughing

Iar a-2-a, imi e teama de gheata, sa alunec pe ea, in copilarie am avut niste terori nocturne in care se facea ca alunec pe gheata, ma lovesc la cap si mor, si de aici si aceasta teama.

| SG1995 a răspuns:

Hm frica de câinii.

| Justme1997 a răspuns:

Teama ca o sa mor singura cu 15 pisici (imaginare daca nu o sa am bani de pisici) și ca toată lumea de fapt nu ma suporta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irelevante? Cum poate fi o frica irelevanta?
Teama de a nu ma putea mișcă/a nu vedea.
Teama de îmbrățișări cred thinking

| BadAngel3 explică (pentru anonim_4396):

Irelevanta, ma refer la faptul ca e o frica din care nu poti intelege de unde provine, pur si simplu se afla acolo, fara a avea un motiv anume. Doar ca ti-e teama, atat stii.
Tu o poti denumi altfel daca doresti, eu prin cuvantul acesta am putut sa descriu ceea ce voiam sa exprimhappy

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Huuuuuuug

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu, teama de a depinde de altii emotional ca sunt singur si nimanui nu ii pasa de mine; in lumea asta meschina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori ocolesc locurile cu iarba pentru ca mi-e frica de capuse. Cand eram mica erau niste documentare la TV despre cat sunt de periculoase si mi s-au fixat in cap. Stiu ca sunt slabe sanse sa fie capuse in locul x, in perioada y a anului si ca le pot observa si scoate rapid, dar mie tot mi-e frica.