| roksy a întrebat:

Care vi se pare cea mai grea melodie cantata de christina aguilera? mai da ti ex si de alte melodii grele de cantat.

7 răspunsuri:
| Gregory a răspuns:

Bună! Din punctul meu de vedere piesa "Hurt" mi se pare cea mai greu de interpretat. Altele exemple ar mai fi:
- Adam Lopez - Adagio for dreams (2005) >- The Popera EP;
- Agnes – Release me (2008) >- Dance love pop;
- Barbra Streisand – Woman in love (1980) >- Guilty;
- Beyoncé – Listen (2006) >- Dreamgirls soundtrack;
- Beyoncé – Halo (2009) >- I am... Sasha Fierce;
- Beyoncé – Ave Maria (2009) >- I am... Sasha Fierce;
- Bianca Ryan - And I'm telling you I'm not going (2006) >- Bianca Ryan;
- Celine Dion - All by myself (1996) >- Falling into you;
- Celine Dion - My heart will go on (1997) >- Let's talk about love;
- Jordin Sparks feat. Chris Brown – No air (2008) >- Jordin Sparks;
- Lara Fabian – Love by grace (1999) >- Lara Fabian;
- Mariah Carey – My all (1997) >- Butterfly;
- Mariah Carey – Fly like a bird (2005) >- The Emancipation of Mimi;
- Mariah Carey – O Holy night (1994) >- Merry Christmas;
- Mariah Carey – Bliss (1999) >- Rainbow;
- Minnie Riperton - Lovin' you (1975) >- Perfect angel;
- Thalía - Viaje tiempo atras (1997) >- Anastasia soundtrack;
- Thalía - Cantando por un sueño (2006) >- El sexto sentido re+loaded;
- Thalía – No me enseñaste (2002) >- Thalía;
- Toni Braxton – Unbreak my heart (1996) >- Secrets;
- Whitney Houston - I will always love you (1992) >- The Bodyguard OST;
Succes şi o zi bună!

| Radioactive a răspuns:

Hurt si Beautiful

| Aberdeen a răspuns:

You lost me; Beautiful este cea mai usoara din puntul meu de vedere

| ConstanceBragellone a răspuns:

Uite cei christina aguilera se poate canta si la 13 ani ca lumea, eu iti sugerez sa cauti de la Little Mix, in special DNA, e o melodie destul de greu de interpretat e pe patru voci dar daca stii sa te menajezi o poti canta singura happy

| Dalexia a răspuns:

,,Hurt",nu e greu de cantat, eu am cantat-o la 11 ani, dar grea ar fi,, You lost me" si,, Beautiful"

| claudiaflw a răspuns (pentru Dalexia):

Ba.nu.nu,.crred.ca.you.lost.me.e.grea.sau.beautiful
eu.fac.pariu.ca.nu.ai.cantato.bine.soto

| claudiaflw a răspuns (pentru claudiaflw):

Sau.daca.ai.cantato.ai.cantat.pe.voce.de.capt.
sau.poate.oi.avea.o.voce.fantastica
cines.stie?