| DonEduardo a întrebat:

Care vi se pare mai interesanta, biologia sau chimia si de ce?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Foarte grea intrebarea. Biologia ma ajuta sa inteleg mai bine posibilitatile de formare ale vietii dar si originile noastre reale. Insa ea implica automat si chimia, este baza ei.
Chimia in combinatie cu fizica ma ajuta sa inteleg mai bine originile tuturor elementelor din univers si cum au loc evenimentele care duc la crearea lor. Sunt pasionat in egala masura de ambele aspecte, deci imi e greu sa pozitionez una mai sus decat alta.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ambele-s interesante ca se imbina, biologia implica chimia in mod automat, ca in biologie totul se intampla pe baza de reactii chimice.

| Manumescoo a răspuns:

Da

| Strwberrs a răspuns:

E greu de ales... Amandoua sunt interesante, insa merg pe biologie deoarece eram pasionata mai mult de biologie decat de chimie. Ma intelegeam si cu chimia, dar biologia mi se parea superhappy

Răspuns utilizator avertizat