| carina998 a întrebat:

Carfe e cel mai dragut nume dintre Adina, Alina sau Mihaela si de ce?

Răspuns Câştigător
| AxxFarer a răspuns:

ADINA=originea numelui este din ebraica si se traduce fina, rafinata, distinsa ALINA=originea numelui este Adal (nobil in germana veche) MIHAELA=de la o expresie ebraica insemnand (cine se aseamana cu Jehova?). deci mie imi place cel mai mult Alina (cunosc o persoana super draguta, saritoare cu numele asta, e o pers minunata), dar si Adina e un nume fff frumos

3 răspunsuri:
| carina998 explică:

Dau fundita

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Pff nu mi prea place nici unul dintre ele asa de mult dar cel mai fain mi se pare adinabig grin si de ce ...pentru este cel mai neobisnuit dintre toate (cel mai putin folosit)big grin

| misterioaѕa a răspuns:

Alina este cel mai frumos