| chiftelutacrocanta a întrebat:

Casa in care stau e cat un oras de mare,chiar daca logica spune ca nu stiu cati metri are,in viziunea mea e cat un oras de mare,cunosc lucruri noi in fiecare moment in ea,si poate pentru alti orasul e cat o casa de mica, ei se uita cu aceeasi ochi la oras, eu nu.Deci sa nu ma priviti ca pe un om inghesuit care vorbeste prostii si se uita la patru pereti, pentru ca eu stau intr-un oras nu intr-o casa, intelegeti?

3 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Iar eu nu stau cu capul in perna, ci in palatul meu al mintiii ca Sherlock.

| Dante30 a răspuns:

Inteleg ca e un joc de cuvinte/ ideea subiectivitatii. Ar trebuii sa mai fie ceva, sau?

| KiszMy a răspuns:

Dacă e închisă pe dinăuntru te poți afla și într-un univers, dar dacă e închisă pe dinafară te afli într-o cușcă care este în posesia dresorului.