| naya a întrebat:

Cat de bine suportati critica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna am cerut sa mi se spuna cand gresesc dar recunosc ca nu imi pica bine atunci cand mi se aduc critici (de obicei incerc sa demonstrez ca nu e asa si sunt mai capoasa) dar pana la urma incerc sa inteleg ca nu mereu am dreptate. Dar fara ele nu putem sa ne schimbam, sa devenim ceva mai bun si sa invatam pana la urma din greselile noastre (asta daca ni le spune cineva).

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand sunt contrazisa, cu argumente, suport, de ce nu? Poate chiar gresesc, poate gandesc eronat happy

Dar cu tipatul si cu "argumentul fortei" nu sunt de acord.Cu ideea "Daca nu esti cu mine, esti impotriva mea..."

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca are dreptate nu e nici o problema, ai gresit si trebuie sa suporti consecintele si sa recunosti ca ai gresit. A gresi e omeneste, putini cei ce fac acest gest.

| hândel a răspuns:

Da-mi o critica si vei vedea. tongue Nu ma deranjeaza criticile absolut deloc. Eu ma cunosc cel mai bine, imi cunosc calitatile si defectele. Daca cineva vede o calitate a mea ca defect si invers, parerea lui = cu 0 pentru. mine. Important este sa ma simt eu bine asa cum sunt.

| alexdop21 a răspuns:

Mie unu imi place foarte tare cand sunt criticat, asta pana la un punct cand din critica dam in absurditati si in aberatii, numai ca fenomenul numit critica imi place dat fiind faptul ca prin critica asta ma pot corecta!

| Artemiss a răspuns:

E bine sa fii criticat dar cu argumente.Chiar te ajuta sa te corectezi.

| SweetCandy a răspuns:

Daca e spusa q bun simt o suporthappy

| MisterKat a răspuns:

Suport critica numai daca are vreo logica, este spusa cu bun-simt si nu contine ranchiuna...

| christabell a răspuns:

Sunt de principiul ca odata ce a ars casa degeaba mai arunci apa.Nu as accepta-o de la cineva mai putin informat ca mine.Contraziceri accept, sunt atenta la ele, dar sa vina si cu argumente, altfel nu e contradictie ci cearta si mie nu-mi place cearta nefondata si stupida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de bine big grin dar... daca ma apuc eu sa critic pot jigni ft tare laughing
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.

Am suportat asa ceva cativa ani, asa ca acum mi-e indiferent ce zic oamenii.
Cum se zice: mintile destepte inventeaza, mintile reduse critica pe altii.
Deci, nu ma las injosita.

Sanatate.

bybye

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca mi se explica cu calm si cu argumente o suporthappyDar daca sunt criticata degeaba si daca stiu ca am dreptate nu o mai suport deloc laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foarte bine daca are o argumentatie solida.

| andruska a răspuns:

In niciun caz nu e placut sa fi criticat. dar daca ai de invatat ceva din critica respectivabig grin te intrepti si totul va fi binetonguehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff,,... nu suport deloc criticile straight face sau daca tuturor le spun ca nu imi pasa de fapt ma consum enorm happy