| SerenaSmiley a întrebat:

Cat de des spalati lentilele de la ochelari cu apa si sapun, deteregent sau etc.?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De câteva ori pe zi (2-3 de obicei).
Tu?

| SerenaSmiley explică (pentru NOname):

Eu sambata i-am luat, si i-am spalat o data atunci si o data azi. in rest i-am sters. Mi se pare ca e mai bine sa ii speli decat sa ii stergi. Sterganu-i nu prea se ia foarte bine murdaria, uneori o intide decat sa o ia.

| NOname a răspuns (pentru SerenaSmiley):

De şters, i-am şters de maxim 2-3 ori de când îi am. Prefer să-i spăl, să fiu sigură că sunt curaţi şi dezinfectaţi, fără alte substanţe sau zone neaccesate. Ce-i drept, îi port doar în casă şi nu am fost nevoită să am treabă cu curăţatul lor în public.

| pietrean a răspuns:

De cate ori este nevoie, poate de doua ori pe saptamana, cu sampon, ca in rest, folosesc servetele fine.Dar nici de 2-3 ori/zi, ca doar nu pun mana mereu pe lentile si nici nu-mi sare uleiul pe ele.

| Popescu_Dana_1969 a răspuns:

Cam de doua ori pe saptamana. Se spala usor cu apa rece si sapun. Lasi ochelarii la zvantat si ii stergi cu petecul acela special.In rest ii cureti cu o bucatica de vata imbibata in putin alcool sanitar sau cu servetele speciale.