| razadeluna a întrebat:

Cat de des va ocupati cu lucrul de mana? crosetat, tricotat, impletit etc? eu cam de 3-4 ori pe saptamana

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cand sunt nervoasa, asa ma relaxez.De obicei cand incep ceva, lucrez zilnic pana il termin.Eu tricotez si cand ma uit la tv! Atunci fac lucruri simple care nu necesita sa numeri sau sa urmaresti vreun model. Iarna trecuta am facut o paturica pentru un copil lucrand bucati patrate din resturi de lana sau pulovare vechi(pe care le-am reciclat), cu punct lejer, de culori diferite, si, dupa ce am facut suficiente, le-am asamblat cu croseta! Am facut niste coltisori pe margine si a iesit super! Acuma am refacut rezerva de gheme si material si intentionez sa-mi fac mie o astfel de cuvertura! Este un lucru pe care il fac aproape mecanic. Din pacate lucrurile tricotate sau crosetate nu se mai prea poarta, doar oamenii mai in varsta sau copii(carora le tricoteaza bunica) mai imbraca astfel de lucruri!

| Emmeii a răspuns:

Buna! Nu practic asa ceva.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam o perioada in care pe fiecare zi faceam bratari. Imi placea mult. Dupa am facut o curea dupa modelul "bratarilor prieteniei". Dar acum m-am plictisit de asta si nu prea mai fac deloc.

| lorena29 a răspuns:

Si eu tot cam asa, le fac, apoi le desfac ca nu-mi place cum ies laughing si tot timpul am de lucru