| eliaclodia a întrebat:

Cat de stresat/a esti si de ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
61 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

Depinde de situatie

| eliaclodia explică (pentru fadnox):

Mi-a venit intrebarea cand am citit alta, in oracol:"cat de fericit esti?" si m-am gandit ca daca scazi din total cat de stresat esti, ramane cat de fericit esti.Situatia recenta. Zilele astea.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Nu sunt stresata, de ce?

| ŞmecheruDeTreabă a răspuns:

Nu sunt deloc stresat!

| eliaclodia explică (pentru AlinaOneDirection):

Pai. Faceam un sondaj.Eu ma incadrez la majoritatea sau la minoritatea celor care imi raspund?!

| Purgatoriu a răspuns:

thinking Având psoriazis lumea mereu mă întreabă "De ce ar fi stresat un copil?" dar eu nu mă simt stresată ci mai degrabă îngrijorată... Sper că nu e acelaşi lucru.

| eliaclodia explică (pentru ŞmecheruDeTreabă):

Scuze, dar nu stiu de ce imi suna a negarea adevarului. Vei fi uimit? Facem un test?

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Sunt foarte stresata cand toti utilizatori TPU pun intrebarile de genu, cum fac la exercitiu asta, si cum toti isi pun toate intrebarile la sectiunea adolescenti.
O zi buna!

| eliaclodia explică (pentru LeMousiqe):

Stii, in functie de raspunsuri orice intrebare se poate transforma in ceva foarte incitant.Cred.

| LeMousiqe a răspuns (pentru eliaclodia):

Da,dar nu ti se pare nepotrivit sa isi pun tot felul de intrebari acolo, mi-e greu sa le gasesc pe acelea care respecta categoria.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Habar nu am. Poate ingrijorat inseamna nesigur de un rezultat pozitiv si stresat poate inseamna in lupta peste limita biochimica pentru un rezultat pozitiv. Poate. Dar ce anume a declansat ingrijorarea? Imi dai un indiciu mic si eu imi imaginez sa vad daca ghicesc?

| eliaclodia explică (pentru LeMousiqe):

Cred ca poate au norocul sa le explice cineva ce intra la o categorie si ce nu. Ar fi un ajutor. Eu nu stiu sa explic. Poate gresesc si eu.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

De cele mai multe ori mă îngrijorează felul în care arăt. Şi da ştiu că e super stupid dar nu contează şhh acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt putin.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Mi-ai dat raspunsul mura in gura. Trebuia sa ghicesc.Nu e stupid. In adolescenta simteam si eu la fel, un fel de complex de inferioritate, inexplicabil pentru baieti. Sau fete. Aveam 14 ani si la mare ma intrebau oameni maturi, 6, 7, multi deci, daca vin din alta tara? Ce? M-am intrebat de ce simteam asa gresit? Acum poate ar fi fost momentul, din cauza timpului si greutatilor si stresului si neglijentei, care isi pun amprenta. Cred ca mama era de vina.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Poate imi dai tu un indiciu sa vad daca ghicesc? Vreau sa ghicesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Sa ghicesti ce?

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

De ce anume esti putin stresat. De ce te prefaci ca nu intelegi? Da-mi un indiciu, sa ne jucam de-a ghicitul gandurilor.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Mă simt atât de înţeleasă.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu ma prefaceam ca nu inteleg laughing. Chiar nu am inteles.Nu prea am chef de jocuri.O prietena a plecat cu o fata de acasa,aseara.Mi-a spus ca pleaca,unde au de gand sa ajunga, dar suna ca o misiune imposibila. Vrea sa ajunga singura in Anglia cu prietena ei, si a plecat singurica, fara parinti.I-am spus ca nu are cum sa iasa din tara, dar a spus ca se descurca si o sa ma sune cand poate.A plecat de la 3 noaptea si nu am primit nimic.De asta sunt putin stresat.

| eliaclodia explică (pentru Purgatoriu):

Ba nu. Tu iti faci griji ca arati prea bine.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Wwow! E ca intr-un film. De groaza.Dar te-a pacalit.E o gluma sigur.Cred ca nu merge singura nici cu metroul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

E fata curajoasa asta.Deci nu prea cred ca e o gluma.Si-a luat toate parfumurile, hainele de firma si pc-ul.Doar vorbim.Are mari probleme,si nimeni nu reuseste sa o inteleaga, in afara de mine, am reusit putin. Oricum, mi-a jurat ca o sa vorbim.Cu o viata ca a iei, ai pleca si tu unde vezi cu ochii.

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Oriunde in lume? Bine, de acord. Sa presupunem. Dar nu in Anglia.Nu are cum. Asa zic eu. Ce varsta are? Crezi ca s-a dus cu cei care racoleaza dansatoare? Cred ca esti impresionat. Totusi suna asa ireal, ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Sincer,as dori in momentul asta sa fiu intr-un cosmar, si sa ma scol si sa realizez ca a fost doar un cosmar.Stiu ca a ales sa se aduca acolo, dar mi--a spus ca este asa de convinsa ca ajunga acolo, ca poate sa inoate ca sa ajunga.Nu stiu exact ce face sau cum face, dar as vrea sa o ajut, si acum sunt foarte foarte ingrijorat.O fi iesit din tara, o fi la politie, o fi murit intr-un accident.Nu stiu nimic.Si chiar sunt speriat, oricat de ciudat sau ireal ar suna sad.

| Purgatoriu a răspuns (pentru eliaclodia):

Wait... What?

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi vorbesti despre ea. Laudativ. Te va ajuta un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Pai,are o fire... E curajoasa, spune verde-n fata ce are de spus, manipulativa, extrem de inteligenta dar nu este insensibila.Dar ce admir cel mai mult este curajul, se descurca in orice situatie.Descuie orice fel de usi cu o clama de par.Nu are remuscari.Ce face, face cu cap, se gandeste, analizeaza rapid orice situatie si mereu iese din ea.O cunosc de cand eram mici.Sunt unicul ei prieten adevarat ( pe langa prietena ei ).

| ŞmecheruDeTreabă a răspuns (pentru eliaclodia):

Mult noroc! Fac orice test vrei! Am sa-ti arat ca sunt in stare sa mint, dar acum nu o fac!

| Dariusuu a răspuns:

Sunt foarte stresat că toate sunt pe capul meu acum.

O zi frumoasă îți doresc.