| anonim_4396 a întrebat:

Cata acoperire mai au cuvintele „te iubesc"?

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Poate ca pe la 1500 primavara.¨Te iubesc¨.chiar avea sensul pe care il descrie. dar in ziua de azi, este un simplu cuvant scuipat doar de dragul de a impresiona o fetita naiva, sau un pampalau.
Foarte rar ¨te iubesc¨, se mai zice direct de la sursa ( din inima).

Shin
| Shin a răspuns:

Depinde de persoana care-l spune si care-l aude... Vreau sa-l aud atunci cand persoana iubita il simte cu adevarat.
Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu te iubesc.fiindca esti om. fiindca esti pe TPU si am avut onoarea sa schimbam cateva vorbe si fiindca sunt sincer si chiar cred ce spun.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Atat cat poate pune fiecare dintre noi. N-as rosti niciodata aceste cuvinte fara acoperire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori nu pot exprima cu adevarat iubirea pe care cineva o simte. Alteori sunt un tic verbal fara "acoperire".

| dispe a răspuns:

Daca nu au acoperire in fapte sunt nule. Poti arata iubirea cuiva clipa de clipa prin ceea ce faci fara a spune te iubesc. Ce valoare mai are daca o spui mereu fara a sustine declaratia prin comportamentul tau?

| gabrieladima a răspuns:

Pai depinde de cine il spune si cui. Un te iubesc spus din inima si sincer face cat o mie de cuvinte, asta pentru cine a cunoscut dragostea adevarata