| svenhassel13 a întrebat:

Câte pagini citiți voi pe ora?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Cam 100, citesc repede.
Depinde si de scris, daca este minusucul, citesc cam 50 pagini/minut.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

| gemeni6226 a răspuns:

Pentru ca nu mai am rabdare sa stau atita timp intr-un loc maximum 30.

| MaryMaria333 a răspuns:

E vacanta, lasa cititul laughing Nu'i destul cat citim noi pe Facebook, insta sau alte chestii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Tocmai, ca-i vacanta si acum ai timp foarte-forate mult sa citesti si sa-ti dezvolti cultura generala!

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu citesc de pe net, engleza( chiar vreau sa o invat cu totul, nu imi pasa ca e vacanta aici) si unele statusuri sau chestii de cultura generala. In varianta sub forma de carte nu, doar de pe telefon. Eu cred ca daca e vacanta, respecti ca ai timp liber. De citit ai timp destul cand incepe scoala. Si sa inteleg ca dvs ati fost o eleva eminenta, studioasa happy Stiu ca e bine asa, dar mi s'a parut ca vacanta e pentru pauza...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaryMaria333):

In timpul anului scolar nu ai timp de citit carti si alte chestii ca sa-ti dezvolt cultura generala, deci inveti pentru scoala si teme, dar in vacanta ai toot timpul din lume sa te educi si sa-ti dezvolti inteligenta, ca sa nu devii o bruta sau vreun temperamental violent, fiidnca necitind, ramai un om fara educatie si cultura generala.
Vacanta este pentru pauza de la scoala si lectii, nu de la continuarea educatiei si acumularea de cunsostinte.

ia spune-mi tua cum, cate carti ai citit in timpul scolii, in ultimul an? si din ce domenii?

Cititul porcariilor dupa FB nu iti vor "creste" inteligenta, dimpotriva, te vor plafona.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ummm nu prea. Numai strictul necesar, ce ne'a dat noua de facut. Am reusit pana la urma sa scot media 9, 38. E bunicica...
Eu una ma orientez spre limbi straine, spre engleza cum am zis mai'nainte. Aia ma atrage si ma intereseaza in adevaratul sens al cuvantului.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Engleza este intr-adevar un lucru util in zilele noastre, care iti pot deschide oportunitati in viata.
Exerseaza cu prietenele, fiindca accentul este foarte important.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar din cate am, UNA nu se pricepe la limbi straine, sau sunt mediocre, se multumesc doar cu cate cunostinte au, nu pun ambitie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Daca esti ambitioasa, intra pe site-urile/ forumurile de discutii englezesti si discuta cu cine gasesti pe acolo, fiindca exersezi scrierea si inveti sa folosesti expresii noi.