| ioana_1102 a întrebat:

Catelusul meu de 2 luni nu mai mananca.Aseara i-am facut baie, iar azi nu vreau sa manance, bea foarte putin...Nu stiu ce sa fac.Este ceva grav sau nu ii este foame... Dar de dimineata sau de aseara eu cred ca ar trebui sa i se faca. Stiti ce pot sa ii fac?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la veterinar, să nu fie bolnăvior!
Pa, pa.

| noktambul a răspuns:

Nu trebuia sa ii faci baie! S-ar putea sa fi racit. Acopera-l bine cu un prosop moale sau cu ceva calduros. Cainilor nu li se face baie decat atunci cand incepe sa le creasca blana adevarata, dupa varsta de 6 luni. Da-i sa manance niste lapte caldut in care ai dizolvat o bucatica dintr-un paracetamol ( mai putin de un sfert de pastila. Daca pana maine nu-i revine pofta de mancare, du-l la un veterinar. Sanatate lui cutzu!

| viky_2470 a răspuns:

La veterinar cu el

| dolllhouse a răspuns:

Ai putea sa il duci la veterinar ca poate are vreo boala sau nu ii este foame! Dar cred ca nu este nici o legatura ca baia decat daca a inghitit apa cu sapun i s-a stricat la stomac!