| Anya_1437 a întrebat:

Cateva statusuri noi? Funda desigur! Si noi vreau!

3 răspunsuri:
| dutsa24 a răspuns:

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticla:-(
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost...
Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!
Nimeni nu poate trai fara prieteni...dar eu am sa incerc.
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat
Nu am bani de status….i’am cheltuit:-D :-P
DorUl e f0cuL iN care Ard spEranTele, d0riNteLe,dUrerIle,IaR cEnuSa cE raManE rePreZinTa aMinTiriLe.
Nimeni in lumea asta nu merita lacrimile tale, iar cel ce le merita nu te face nici o data sa pling.
ma pL1kt1s3sK''':-(
0 s3/cunDa a6 vr3a sa t3 p1v3sk,sa-t1 va^d 0ch11 tr'16ti de dor'Ul m3; u 6h m1'ar f1 d3ajunS.
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi
Cu тiмpu` am învăтaт să тac, să ƒac cu тiмpu` am învăтaт să тac si să bag la cap тøт тiмpul cu capu` sus si pяiviяea dяeapтă, niciødaтă nu sтii ce тe asтeapтă •
Am cautat fericirea:-) pe marte. Si iubirealove struck pe pamant. Dar ele erau impreuna.Aiki p`aproape:-)love struck
* m-aI UiTat INtr-o CLiPa Nu Te-a dUrUt DeLok.Eu SUfAr iN NesTiRe sI TraIesk Din AmInTiResad [...]
ZimBesQ mereU glUmesQ mereU, dar cei in sUfletUl meU doar eU stiu*((
`Desi Traim In Alb Negruu.; x Nu ne imPiedica nimic sa vis'am in Cul0ri("
Suntem o generatie care pe net ne iubim...dar pe strada nici nu ne salutam!
.●๋•"Uneori trebuie sa dai`[on the phone Delete la Trecut...[straight face]... Refresh` la Prezent si Next la Viitor!"[blushing]`.●๋•
totUl se rez0lva de la siNe^/
Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si adoram pe cei ce ne ignora, pacat ca ranim pe cei ce ne iubesc si iubim pe cei ce ne ranesc
">Mereu vei cauta la o alta Ea. Ceea ce adorai la mine candva'
Prea multe greseli in prea putin timp.
. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.
De Azi Am Un Singur Scop! Sa Pun Fericirea Mea Pe Primul Loc!
`Voi JucA DuR... ChIaR ` Daca ` MhA vA DuReA
Si ce usor e sa zambesti`) • Cand c3i din j0ur iti sInt alaTu'ri.]
Faza cea mai dureroasa atunci cand suferi e ca singura persoana care te poate consola e aceeasi persoana dupa care plangi.
sper s iti placa

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

1. Este bine sa lasi bautura. Dar e rau sa uiti unde ai lasat-o.
2. Status dulce ca o savarina!
3.Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…
4.Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.
5.caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie! rog seriozitate!laughing
6.BrB.Alerg mustele!
7.Omul seamana foarte bine cu hartia. Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum(acesta este trupul). Cealalta parte se preface in fum si zboara(acesta este sufletul).
8.zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta
9.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
10.X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesclaughing
11.Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant, soare si mare…. PE TINE…
12.Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini, încercând sa iasa, chiar daca astfel se scufunda cu totul.
13. Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima
14.Cand este ranit trupul, curge sange.cand sufletul e ranit, curg lacrimi…!
15. Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu
16.Acelasi drum, dar alta zi.Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc, spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
18. daca viata-i cruda, o pun pe gratar!
19.٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(-̮̮̃•̃)۶ ٩(-̮̮̃-̃)۶ ε[-ิิ_•ิ]з (am zis sa ti le trimit ca-s dragutebatting eyelashes )
20.»-(¯`v´¯)-» (pui un nume) »-(¯`v´¯)-»
17.