| bobocandrei a întrebat:

Cati dintre voi mai au program de lucru de la 8 la 16 cum era pe vremuri? Si daca nu aveti programul acesta, care e programul pe care-l aveti? Credeti ca din punctul asta de vedere, era bun comunismul? Eu am programul 9.30 (10.00) - 18.00, in proiectare, desi un program lejer, as fi preferat programul din timpul comunismului.

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cand am lucrat full time am avut de la 8 la 4 cand eram functionar public, de la 10-18 cand m-am angajat prima oara la trustul de presa la care lucrez, ulterior, am lucrat, de comun acord cu colegii de la 9 la 5 (am schimbat programul), iar acum, lucrez de acasa. Cam de la 10-14, L-V.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu am de la 8 la 16 dar... uneori se prelungeste...sad

| FearNoEvil a răspuns:

Eu lucrez de la 8 la 16.30... 30 de minute pauza de masa. Foarte rar fac ore suplimentare. happy

| alexam a răspuns:

La Bucuresti am lucrat f. mult ( 10 - 18 cu prelungiri pana la 21, 22... sad ) da' mi-am bagat picioru' ( sau demisia, cum vrei sa o iei ) si am luat inclusiv bocceluta pe umar... Acum stau in provincie, e liniste, frumos, si dupa ora 17 mai sunt foarte putine magazine deschise in oras. Eu lucrez de la 9 la 16 sau de la 11 la 18 ( 1 saptamana. cu 1 saptamana. ) si 1 sambata da, 1 nu, cate 5 ore. happy