| ellene a întrebat:

Ce alegeti dintre familie si cariera?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajung la un compromis pe amandoua. daca nu familia ca de aia am intemeiat-o.

22 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu trebuie sa alegi niciodata. Poti sa le impaci pe amandoua.
Daca persoanei de langa tine ii pasa de tine te lasa sa faci ce vrei. Insa daca e o chestiune de sanatate, aleg familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Padurea din spatele tau

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Întotdeauna FAMILIA.

| Flav a răspuns:

Familia m-a lansat in viata si mi-a creat o educatie. Cariera s-ar datora in mare parte familiei mele, fiindca probabil, fara ea n-as fi avut posibilitatea sa-mi contruiesc o cariera. Si daca ar fi sa aleg, mi-as alege cu siguranta familia. Niciodata nu uit locurile de unde am plecat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de familie.

| mitica_6163 a răspuns:

De ce trebuie sa alegi intre cele doua? Toate la timpul lor...

| Brigitta a răspuns:

Pentru mine familia.

| lia a răspuns:

Depinde daca esti pregatita sa te realizezi pe plan profesional fara nici un fel de sustinere din partea familiei tale.
Eu nu am fost pusa in situatia asta dar, sunt convinsa ca exista o cale de mijloc pentru ca cei din familia ta te vor intelege tongue

| mami a răspuns:

alege cariera caci si tu ai drept la viata
dar sa nu iutzi de familie caci ea s-a sacrificat pentru ca tu sa faci cariera
.
si asa vei face si tu la randul tau.

ia exemplu de la mama natura si pasarile zboara din cuib dupa ce le-au crescut aripile si isi construiesc cuibul propriu

| getty a răspuns:

E greu... daca se poate amandoua

prfml
| prfml a răspuns:

In ziua de astazi suntem obligati sa alegem fara sa vrem, cu totii alegem familia dar a avea familie inseamna responsabilitati, asa ca ne sacrificam in favoarea carierei, scopul fiind copiii.

cami
| cami a răspuns:

Cu cariera esti singur..cu familia, impreuna. Deci, familia happy

| urbanghost a răspuns:

Familie, iti dai seama.

mlm
| mlm a răspuns:

Ajungi sa le impaci pe amandoua.

pupimik
| pupimik a răspuns:

In momentul de fata as alege in mod normal cariera.
Daca ar fi sa am familie.nu stiu...as fi pusa in dificultate. Mi-as pune copilul pe primul plan, pe urma cariera...si pe ultimul loc sotul.

Chiar m-am gandit ce vreau de la viata asta.Nu vreau iubire si vrajeli. Vreau sa ma simt eu mandra de mine...realizata pe propriile-mi forte.Cand voi simti nevoia de cineva langa mine...imi voi face copil (ma duc la o banca de sperma si rezolv treaba). Daca vreau barbat... voi avea un fuckbuddy si cu asta rezolv treaba.Nu e greu deloc... cel putin nu pentru mine.
Poate multi veti spune ca gandesc prost.Cum creste copilul fara tata.Usor.Va avea o mami care va faci si pe mama si pe tata.Cand va creste ii voi explica totul.cum sa stat treaba...si gata.
Nu m-as vedea niciodata traind intr-o casa dintr-un salar mizer hranindu-ma cu "iubire".
Pentru a trai bine...ai nevoie de bani. Iar iubirea aia nu-ti aduce bani...asta e clar.Nu vreau sa imi cresc copilul lipsindu-i anumite chestii.Normal ca aleg cariera.Decat sa am copil si sa nu-i pot oferi totul...mai bine nu-l am.

| mitica_6163 a răspuns:

Pupimik, "momentul de fata" nu inseamna toata viata. Situatia descrisa de tine e una foarte nefericita, nimeni nu cred ca isi doreste sa fie protagonistul unei asemenea existente.Nici macar tu. Nu stiu ce varsta ai dar sunt sigur ca odata cu maturizarea fizica va surveni si cea mentala si atunci iti vei schimba "discursul". Daca esti fata desteapta vei sti sa le impaci pe toate.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt mine familia este cea mai importanta love struckCariera mai poate sa astepte big grin

| jane_5414 a răspuns:

Eu cred ca familia deoarece ea e alaturi de tine mereu si oriunde si indiferent de ce s-ar intampla ea te va ajuta dar cariera oricand se poate sfarsii.

| mihaela098 a răspuns:

Alege pe cel ce nu te pune nici o data sa alegi

| bibitza a răspuns:

Nu stii ce sa faci? adica sa ramai acasa sau sa te duci undeva la o facultate in alt oras? am vazut ca ai terminat si tu liceeul acum si de aceea am intrebat.big grin

eu una am avut acum o jumatate de an o perioada cand nu mai puteam sa stau acasa, am 2 fratii mai mari, 24 si 21 de ani cu care nu prea ma inteleg si ma certam si cu parintii.am depasit momentul...acum fratii vin acasa 2 zile la 2 - 3 saptamanii.ma gandesc si eu foarte serios acum ce sa fac...as venii la Buc la facultate, dar...aici am casa mea si in plus il mai am si pe prietenul meu care el chiar are apartamentul lui, parintii ii trimit super multi banii din Spania... dar si aici nu vad ce sa fac (in Alexandria). daca este vorba sa pleci intr-un alt oras pentru ati face o cariera nu cred ca te-ar condamna cineva...ai mei ar inteleg dar nu ma intelege prietenul... sadsadsad. pfff nici eu nu stiu ce sa fac sad

| RetroX a răspuns:

Familia love struck

| alexandra_1780 a răspuns:

Familia e intotdeauna pe primul loc... dar as incerca sa le impac pe amandoua