| ZuzaTA a întrebat:

Ce alegeti intre prieteni si familie? De ce? FUndoi kiss >big grin

Răspuns Câştigător
| Bubbleee a răspuns:

Pia ar fi bun sa alegi familia :*.Pt ca ei au fost mereu langa tine si au avut grija de tine.si mai ales ca vor fi mereu alaturi de tine si te vor sustine big hug
Prietenii sunt si ei bun...dar uneori nu poti avea incredere in ei. poate te barfeste afar sa stii.si alte lucruri.
Iti spun eu ca familia e cea mai buna :*:*

Sper ca ti am fost de folos :* Funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| darielle a răspuns:

Ambele.deoarece familia te ajuta si te sprijina si te iubeste mult si are grija de tine...iar prietenii, de exemplu cand esti trista ei vin pe la tine acasa si te vor consola si ne vei mai fi chiar asa de trista...ei te vor inveseli.
Deci NU pot sa aleg dintre prieteni si familie.asa ca ambele!happy love struck kiss

| AlpPhaA a răspuns:

Familiaaaa pentru ca :
-ei sunt cei mai buni prieteni
-te ajuta la nevoi
-te vor intelege intodeaunaa
-si membrii familiei nu sunt trecatori ca si prietenii [asta sa nu o uiti on the phone

| Raluka98 a răspuns:

Aleg familia pentru ca membrii familiei nu te parasesc la greu si te ajuta mereu, dar prietenii te parasesc cand ai mai multa nevoie de ei.
Mai sunt si exceptii, poate exista un prieten adevarat care nu te paraseste la greu si care te ajuta mereu.

| deniii_7247 a răspuns:

Hey >:d< păi depinde de situaţie, de exemplu eu am momente în care mai bine vb cu un prieten decât cu familia, dar cred însă că familia nu ne v-a părăsi şi o să fie alături de noi. Şi uite, mai depinde şi de "prieteni", eu aş alege familia deoarece nu ştii acest "prieten" când te v-a lăsa la greusad îţi spun pentru că mie mi s-a întâmplat. Sper că te-am ajutat >:d