| anonim_4396 a întrebat:

CE AM PIERDUT?
AM BAUT BERE KOZEL.
Bere neagra si pe sticla scria ca ofera cadouri si ca o sa vad sub capac ce pot castiga.

Si am luat primul capac, scria un cod dar eu l-am lasat pe masa la restaurant.

Apoi am luat si o bere pentru acasa si acasa nu mai scria nimic sub urmatoarele capace. Apoi acum am luat 2 beri kozel si sub capacul niciuneia dintre ele nu scrie nici un cod.

Acum am inceput sa ma oftic!
Nu stiu ce am pierdut
Ce premii aveau?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se fabrica in multe tari, locuri.
Cred ca, "Kozel" este doar un nume comun a felului de bere, asa cum este la vinuri "Fetesaca" sau "Tamaioasa" etc.

10 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ai pierdut un capac cu un cod pe el.

| RxTx a răspuns (pentru VoidEternal):

Ma gândeam ca acel cod poate înseamnă o vilă cu piscină
Nu gasesc unde sunt orezentare câștigurile!

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Eu n-am gasit nici macar un (mod de) Contact sau locul exact unde se fabrica (Cehia sau Polonia sau? ).

| sadrian46 a răspuns (pentru Bula):

Mai nou se fabrică la Ursus.

| sadrian46 a răspuns (pentru Bula):

Mă refer la cea vândută aici acum.

| Bula a răspuns (pentru sadrian46):

Da.
Eu am baut in mai multe tari, fabricate de asemenea in mai multe.

| RxTx a răspuns (pentru sadrian46):

Da la gara de la Bucur obor la o terasa cu mici cu pastramă
In urma cu 2 zile

| RxTx a răspuns (pentru VoidEternal):

Asa ar trebui sa o vad si eu.
Ca altfel daca sunt premii mari mie mi-se otrăvește sudletul și sângele de ciudă și de invidie
Daca nu era cu tragere la sorți

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Da.
Exact acest continut de site am vazut si la alte tari, dar cu alte nume.

| Bula a răspuns (pentru sadrian46):

Se fabrica in multe tari, locuri.
Cred ca, "Kozel" este doar un nume comun a felului de bere, asa cum este la vinuri "Fetesaca" sau "Tamaioasa" etc.