| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume din asa zis dezvoltarea personala, motivatie e pierdere de timp?
niste argumente

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Noi doi, tu si eu, suntem sudori, si vrem sa progresam si noi in meserie, ca e mult in sudura de invatat. Avem timp liber ca sa invatam cam putin, putem sa citim zece carti fiecare, inaintea examenului de categorie. Tu crezi in dezvoltarea personala asistata si in literatura motivationala, eu nu. Tu citesti o carte de dezvoltare personala, si pentru ca nu simti un progres clar, mai citesti una. Citesti si o carte motivationala, dar nu te motiveaza prea mult, asa ca mai citesti patru; am observat ca cei cu literatura motivationala citesc carti din astea una dupa alta. Iar apoi, citesti trei carti despre sudura. Eu citesc 10 carti despre sudura, dezvoltarea si motivatia nu ma intereseaza. Cine ia nota mai mare la examenul de categorie?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Să îți propui sa ajungi undeva și prin corupția unui sau a mai multor oameni să nu ajungi acolo. Asta ar fi o pierdere de timp deși îți dorești acel ceva.

| aXy99 a răspuns:

Totul.

| qwertpro a răspuns:

Cel mai probabil o pierdere de timp este retrairea trecutului.Meditarea,critica,stresul toate astea au si ele o parte pozitiva, dar sa traiesti mereu in trecut nu aduce niciodata nimic bun.Mereu doar suferi astfel si nu reusesti sa treci peste ceea ce a fost ca sa poti astfel evolua.