| Adryenutzu a întrebat:

Ce ar putea avea pc meu daca am 2gb ram procesor Intel r celebron r de2, 51 si placa video ati 256,,, deci daca bag windosurile vista sau 7 se instaleaza tot si dupa aceea se blocheaza la welcome in schim cu windosul xp merge forte bine raspuns urgent... funda

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sigur se vad aia 2 GB de Ram in Bios?
Inainte de instalare faci si reformatare HD?
Windows 7 sursa de descarcare?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Adryenutzu explică (pentru neluL):

Da in bios se vede 1gb si 700 de mb si da am formatat si HD dar tot nu merge ce ar putea avea?

| neluL a răspuns (pentru Adryenutzu):

Windows 7 e original sau modificat? In Safe Mode poti intra dupa instalare? Trebuie sa faci o proba!
Memoriile RAM! Incearca o instalare cu alte memorii RAM, imprumuta de la cineva pentru o ora.

| Adryenutzu explică (pentru neluL):

Windowsul este luat dupa net si in safe mod da merge si daca dau sa vad memoriile ram si procesoru nu le arata

| neluL a răspuns (pentru Adryenutzu):

Intra in Bios si vezi daca ai 2 GB de ram sau doar 1 GB

| Adryenutzu explică (pentru neluL):

Da in bios imi apare 1gb si 700de mb deci ce ar putea avea de nu merge

| neluL a răspuns (pentru Adryenutzu):

Instaleaza cele mai noi drivere pentru windows 7 si vezi daca se rezolva problema. Foloseste-> Driver Scaner.

| OnuOnulică a răspuns:

Foloseste windows XP.