| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face ca sa dorm mai putin? cred ca dorm prea mult! ma culc pe la 1 si ma trezesc pe 8-9. Ma deranjeaza in special faptul ca daca nu imi suna alarma de la telefon sau nu ma scoala mama dooorm si pana pe la amiaza si ca in unele zile casc f mult. Cand stiu ca tb sa ma scol pe la 6 ca sa fac ceva important ma scol fara probleme(desi ma culc tot pe l 1 ) si nu casc in ziua aia deloc si nu m simt obosita... dar, ciudat, daca stiu ca nu e nimic important nu ma pot scula la 6- nu aud nici alarma... Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

7-8 ore de somn sunt ideale. Nu încerca să le scurtezi, iar faptul că nu auzi alarma la acea oră se explică prin faptul că dormi buştean şi nu e chiar ora de trezit...eu zic că e bine cât dormi momentan happy

| lala178 a răspuns:

Trebuie sa dormi neaparat 8 ore/zi pentru a fi odihnit.
Nu dormi deloc mult, mai ales acum in vacantabig grin
De exemplu eu ma culc de obicei in jur de 4, dar totusi mai devreme de 12 nu ma trezesc niciodatahee hee

| Eff a răspuns:

8-9 tarziu?! straight face doooamne.
eu daca ma trezesc mai devreme de 12 imi e somn toata ziuastraight face

| RedPorcelain a răspuns:

Ar trebui sa-ti organizezi un program fix, si sa nu te mai culci asa tarziu.nu este prea binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te scoli la 8-9 nu e deloc tarziu...mai ales ca te culci la 1. 9 ore de somn sunt neaparat necesare. Poate daca te-ai culca pe la 11...ar fi mai binewinking

| powerpuff a răspuns:

Incearca sa iei ceva vitamine gen centrum. Si eu eram asa inainte si dormeam parca de plictisealalaughing si de cand iau vitamine nu mai am stari de somnolenta, sau bea cate o cafea dimineata sau la amiaza poate te ajuta.