| BebeStrumf a întrebat:

Ce asteptati de la ceilalti ca sa fie totul bine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un comportament civilizat, un vocabular civilizat.Trateaza pe celalalt cu respectul cu care vrei sa fii tratat.Numai bine.

5 răspunsuri:
| Foxy12 a răspuns:

Increderea reciproca!

| Danutza27 a răspuns:

Ce mie nu-mi place altul sa nu-mi faca

NOname
| NOname a răspuns:

Să-i trateze pe ceilalţi aşa cum ar vrea să fie trataţi de ei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sinceritate și respect!
Pa, pa.

| emy a răspuns:

Mai putina indiferenta, mai putin egoism, mai multa unitate, solidaritate, empatie, intelegere, dragoste(neconditionata, desigur) unii fata de ceilalti( in ziua de azi nu prea intalnesti, ce-i drept), dragoste fata de Dumnezeu(in primul rand), recunostinta fata de El si mai multa incredere in El.