| Minty a întrebat:

Ce ati alege intre a sti cand o sa mori sau a nu sti cand o sa mori si de ce?

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Aleg a doua varianta. Daca mi-as cunoaste momentul mortii, pe langa acea teama inconstienta, provocata de gandul ca a doua zi nu voi mai vedea lumina, ca nu voi mai putea auzi, ca nu-mi voi putea imbratisa persoanele dragi, care te distruge mai mult decat moartea in sine, probabil ca m-as grabi sa fac toate lucrurile care-mi plac sau pe care trebuie sa le termin pana la momentul respectiv si m-as grabi, astfel ca n-ar iesi bine nimic din ce mi-as propune. Prefer sa traiesc in "inconstienta", sa am impresia ca nu voi muri niciodata si sa ma bucur de fiecare clipa, in felul meu. happy
Au stiut si Adam si Eva ceva cand au muscat din fructul interzis, probabil daca am fi trait vesnic, ar fi fost o plictiseala, o monotonie, o rutina mai deprimanta decat orice moarte... e dureroasa, dar trebuie sa existe si ea.

| Rukhsandra a răspuns:

As alege sa nu stiu cand o sa mor deoarece vreau sa fie o "surpriza"...sa nu ma gandesc ca mai am x ani y luni z zile si as trai fiecare secunda cum ar fi ultima happy

| tyana a răspuns:

A nu sti! Cum ar decurge viata daca ai sti? Fiindu-ti teama si asteptand mereu momentul!worried

| Ea12345 a răspuns:

As alege sa nu stiu. Daca as sti, m-as impacienta, si nu as mai putea trai viata din plin.Asa,as fi in fiecare zi fericita si nu ar fi nevoie sa ma grabesc, vezi Doamne, maine e,, marele final".tongue

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Dha. te'ai uitat aseara pe kanal d, aai? am ghicit...stiutongue
as alege sa stiu...fiindk m'as omori inainte, m'as arunca de pe un pod...macar sa mor cum vreau euwinking. si probabil as merge la bitu sa'i spun ca eu il iubesc si l'as lua cu mine, ca sa se simta flatat ca ma omor pentru ellaughing) cicawinking