| bebitza a întrebat:

Ce ati face daca v-ar asigura cineva ca "sfarsitul lumii" chiar va fi in 2012?
care ar fi primul lucru pe care l-ati face dupa aflarea acestei vesti?big grin
cum v-ati trai ultimii ani din viata?
oare ar m-ai interesa pe cineva partea materiala sau fiecare ar incerca sa iti multumeasca sufletul?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Interesant!
eu cred ca oamenii n'ar crede in acel cineva si i'ar rade in nas big grin
probabil chiar si eu
dar daca ar fi...dovezi clare ca da, bun, murim atunci
sa stii ca problema asta mi-am pus'o de asta vara...stii care a fost primul gand?
atunci as vrea sa fiu cu prietenii si familia mea la un loc. sa respir adanc.si sa ma mai gandesc odata la clipele frumoase.si da, as pune niste muzica.si as spune niste glume...macar sa mor razand...si cu gandul ca.ma asteapta ceva mai bun si mai interesant dupa acest mare prag.
Refuz cu incapatanare sa cred ca nu mai e nimic dupa moarte.
Dar pana la momentul acela...in anii astia care vin, m'as bucura mai mult de viata si de maruntisurile din ea... ceea ce, de altfel incerc sa fac, pentru ca nimeni nu'ti asigura ca maine dim te vei mai trezi happy

si sa-ti raspund si la ultima parte... cred ca ar fi un mare haos si o destrabalare infernala... chiar si la sf lumii omul tot mai are dorinte materiale de satisfacut happy

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Probabil in acea perioada as face cele mai multe pacate si m`as distra cel mai mult laughing

daniela
| daniela a răspuns:

As trai fiecare zi ca si cand ar fi ultima facand tot ceea ce mi-ar trece prin cap fara a mai gandi inainte

| adyth a răspuns:

Si da...mai mult decat probabil( ca sa nu zic sigur) toti ar fi "credinciosi" si s'ar ruga si ar posti si da...pentru ce? o viata intreaga ti'ai batut joc..si acum la sfarsit te "sfintesti"?

| julliano a răspuns:

Eu ma gandesc ca in urmatorul minut pot sa nu mai fiu si tot nu imi fac probleme. Viata merge inainte. cat mai merge, tot in ritmul asta. Pe ala de mi-ar da vestea l-as trage de limba sa imi spuna de unde stie el ca va fi sfarsitul lumii in 2012 happy Asta as cerceta :p

| kh1ss a răspuns:

Singurul care ne asigura ca vine sfarsitul lumii, este Dumneazeu, cum el inca nu a dat nici un comunicat de presa, nu a postat nimic despre acest lucru pe blogul lui, nu a dat nici un pont la ziar, nu as face nimic, mi-as trai viata cum mi-am trait`o si pana acum, daca e sa mor... asta e, inseamna ca atat a trebuit sa traiesc.

| andreig a răspuns:

Stii... nu mi sa mai pus niciodata intrebarea asta! Cred ca .desi sunt sigur ca asta as face: m-as apropia cat mai mult de Dzeu, m-as ruga foarte mult sa mi se ierte pacatele(sunt multe), as posti si as face tot posibilul sa nu mai pacatuiesc, sa nu mai gresesc...nu as vrea sa`mi petrec ultimii doi ani pana`n 2012 in desfatare si desfrau, iar apoi sa stau o vesnicie in iad.

| turtl3 a răspuns:

Cred ca cu totii ne-am pune mintile la contributie si am gasi alta planeta si am construi mijloace de transport care sa ne duca acolo.

| Alex >D a răspuns:

Sincer... as m-as duce la fata pe care imi place... as face vreo 2 -3 copii cu ea... nu stiu... dar sunt sigur ca nu as mai apuca sfarsitul lumii daca as stii cand e laughing

Dan tongue

| autoboy a răspuns:

M-as bucura macar ca nu mai am de platit creditul la apartament 30 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine sau nu vine, eu tot trebuie sa imi platesc ipoteca. asa ca trebuie sa ma gandesc cum ii smecheresc eu p, aia de la banca sa nu platesc pana-n 2012. te rog sa ma crezi, cand e vorba de bani poate sa vina si apocalipsa apocalipsei ca tot trebuie sa platesc ipoteca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost atitea "sfirsituri "ale acestei lumi incit oamenii s-au invatat sa-si vada de treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ia nimeni in serios asa ceva.asa s-a intamplat inainte de potop.nimeni nu credea.asa si la Sodoma si Gomora.asa se va intampla si acum. ziua aceea va veni ca un hot.noi trebuie sa fim pregatiti.prevederea este mama intelepciunii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe acel cineva l-as executa pe loc! Tu nu ai alte ginduri? Taty trebuie sa te bucuri de viata! Intreaba si tu cum sa ne lungim viata sa pacalim pe madam mortimer? Daca mai puneti intrebari de genul acesta sa stiti ca ma mut la fosta resedinta!