| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce ati face daca v-ati invita partenera la restaurant, iar ea ar incepe sa comande doar cele mai scumpe chestii din meniu, cu preturi "bomba".

Cum ati reactiona?

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

M-as comporta ca un bărbat adevărat și aș plăti nota de plata fără nici un comentariu sau vreo scena penibila. Care nu vor achita consumația domnișoarei și o vor obliga sa și-o plătească sunt niște papagali

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe moment, nu reacționez.
Da' nici nu ne mai vedem.

| Hammurabi a răspuns:

Mulțumesc lui Dumnezeu că viața mea nu e atinsă de meschinării și mizerii de-asrtea mărunte și de tot rahatul. laughing
Și eu și partenera, comandăm ce ne place nu chestii ieftine/scumpe.
Iar nota de plată nu e o chestie semnificativă. Plătește cine se nimerește, oricum avem cheltuieli comune. Mi se rupe mie ce ar putea interpreta un idiot.
Nu-mi strică nimeni o seară relaxată cu rahaturi de-astea. laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

N-as reactiona deloc. Din moment ce are asa de multi bani sa comande toate minunatiile n-are decat sa-si comande.

| anonim3247 a răspuns:

La restaurant plătește bărbatul.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

O femeie care are bani mulți niciodată nu plătește ea.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Daca te duci la restaurant de fomfleuri e normal, dar ma doare in c^r scot cati bani costa nota o platesc si la revedere.