| Rony23 a întrebat:

Ce ati folosi ca iluminat daca plecati pe munte noaptea? ce tip de lanterna, felinar sau ce dispozitiv ar fi mai indicat? Eu ma gandeam la o lanterna cu led cu prindere pe cap, insa nu stiu ce incredere sa am in 3 leduri si 2 baterii (aineauri am umblat prin debara si mi s-a ars un led)

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Lanternele cu led sunt foarte bune dar nu china, in momentul de fata ti-as recomanda o lanterna cu o baterie puternica ma refer la cat mai multi Mah, iti recomand totusi si un laser pointer verde e foarte bun pentru speriat animalele si semnalizat in caz de pericol.

| hummmer a răspuns:

Ia-ţi o lanternă/felinar cu dinam.Are o manivelă, învărţi la ea şi ai curent, fără baterii.Ia-ţi şi un fluier, e bun când te rătăceşti.Şi telefonul încărcat full.

| webbusiness23 a răspuns:

Eu cand ma duc pe munte si ma prinde noaptea am tot timpul la mine o lanterna cu led.
Lanternele cu led sunt cele mai fiabile, pentru ca au autonomie foarte mare.
Eu iti recomand una led lenser, dar depinde ce buget ai pentru asta.
Uite aici cateva modele de lanterne cu led pentru cap: http://www.magazinoutdoor.ro/277-lanterne-de-cap