| Madalin_Dulia_1990 a întrebat:

Ce castiga cei de la Tocmai.ro din afacerea lor de transportat lucruri?!

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Deocamdata cred ca ei castiga din publicitatea afisata pe site. In rest nu stiu asta ma intreb si eu. De ex Okazii castiga din tranzactiile in sine, un procent chit ca e mic, trebuie platit lor la fiecare vanzare. Dar tocmai.ro in afara de publicitatea de pe site..., in definitiv pe alta parte platesc mult catre televiziuni sa le difuzeze reclamele, pare cam in pierdere deocamdata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei castiga f mult din spatiul de publicitate de pe site la ei.

din partea cu transportul nu castiga nimic dar probabil au contract f avantajoase cu curierul avand in vedere volumul de pachete

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca aceste site-uri aduc foarte multi clienti firmelor de curierat.Normal ca aceste firme sa le dea ceva malai si lor. Plus din reclame, se aduna ceva.

| OnuOnulică a răspuns:

Momentan nu castiga nimic dar au investit in publicitate si o sa vezi ca pe viitor o sa ii ajute mult happy

| larylarysa a răspuns:

Probabil se cunosc cu firma de curier!

| Madalin_Dulia_1990 explică (pentru larylarysa):

Si cine plateste benzina?