| anda1313 a întrebat:

Ce concerte stiti ca vor fi anul acesta in Romania? In afara de AC DC.

Răspuns Câştigător
| GreenSky a răspuns:

-Tupa Ten Years After concertează în Bucureşti, la Sala Palatului 22 februarie.
-Anahi va concerta la Bucureşti, pe 13 martie, la Sala Palatului
-Alphaville şi Bad Boys Blue vor cânta la Sala Polivalentă pe 28 martie.
-Eric Clapton va susţine un spectacol pe stadionul Arcul de Triumf pe 11 iunie.
-Elton John va concerta pe 12 iunie în Piaţa Constituţiei
-Celine Dion cânta la Bucureşti la sfârşitul lunii martie
-Metallica va cânta în România în iunie, la Sonisphere Festival(Parcul Tineretului). In cadrul aceluiaşi festival mai concertează: Iron Maiden, Slayer, Anthrax, Rammstein.
-Robbie Williams urmează să concerteze la Bucureşti în luna iunie.

3 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Haggard la Bistriţa
Agalloch la Braşov
Sam fest-care e un festival, la Satu Mare
Şi mai vin Metallica, Slayer şi Anthrax la un festival în Bucureşti
Eu astea le ştiu pentru ca astea mă interesează happy

| Trotinetus a răspuns:

Vre-o 237 de concerte am gasit aici: http://www.vinsieu.ro/evenimente/muzica-si-concerte/toate/data/cds.html poate gasesti ceva interesant

| tink a răspuns:

smiley, anahi